TV-tablå för idag

SVT1

19:55 Lokala nyheter

20:00 UEFA Fotbolls-EM 2020

21:00 UEFA Fotbolls-EM 2020: Italien-Schweiz

23:00 UEFA Fotbolls-EM 2020

23:30 Under midnattssola

05:20 Tore på sporet

SVT2

20:00 Dynasties

20:50 Naturdagboken

21:00 Aktuellt

21:34 Kulturnyheterna

21:41 Nyhetssammanfattning

21:45 Sportnytt

22:00 Framtidens byggnader

22:30 Nu blir vi sambor

23:00 Skam Deutschland

23:20 Bates Motel

TV3

20:00 Lyxfällan

21:00 Midsomer Murders

23:00 NCIS: Los Angeles

00:00 NCIS

01:00 Carter

02:00 Trolljagarna

03:00 For Life

04:00 NCIS

05:00 Real Housewives of Beverly Hills

TV4

20:00 Solsidan

20:30 Solsidan

21:00 We Hunt Together

22:00 TV4Nyheterna

22:30 Ekonominyheterna

22:40 Sporten

22:55 TV4Vädret

23:00 Law & Order: Special Victims Unit

23:55 Hawaii 5-0

00:55 Hawaii 5-0

 
Kanal 5

21:00 About a Boy Film

23:15 Helt perfekt

23:45 Law & Order: Special Victims Unit

00:50 Evil Lives Here

01:55 Twisted Sisters

02:55 Wahlgrens värld

04:00 Alla mot alla med Filip och Fredrik

05:00 Över Atlanten - sign language

TV6

20:00 Seinfeld

20:30 Seinfeld

21:00 The Other Guys Film

23:10 The Blacklist

00:10 The Shield

01:10 Cops

01:40 Cops

02:10 Family Guy

02:40 Family Guy

03:10 Salem

Sjuan

20:00 Garden Rescue

21:00 Jorden runt med tåg

22:00 Agatha Christie's Marple

00:00 Poirot

01:00 Poirot

02:05 Det okända

03:05 Veterinärerna

04:05 The Secrets She Keeps

05:00 Judge Judy

05:30 Judge Judy

TV8

20:00 NCIS

21:00 Jamie & Jimmy's Food Fight Club

22:00 The Net Film

00:30 Murder, She Wrote

01:35 Dragons' Den

02:55 The Hotel Inspector Returns

03:55 Escape to the Country

04:55 Escape to the Country

Kanal 9

20:25 Border Security

20:55 Property Brothers

22:00 Van Helsing Film

00:30 Top Gear: Top 41

02:15 Border Security

02:45 Walking Dead, The

03:55 Alaska: The Last Frontier

04:55 Mysteries at the Museum

TV10

20:00 Aussie Gold Hunters

21:00 Storage Wars

21:30 Storage Wars

22:00 The Curse of Oak Island

23:00 Cops

23:30 Cops

00:00 Behind Bars: Rookie Year

01:00 Banged Up Abroad

02:00 Banged Up Abroad

03:00 Cops

TV11

20:00 Dr. Pimple Popper

21:05 Body Bizarre

22:00 Evil Lives Here

22:50 Dr. Pimple Popper

23:50 Deadly Affairs

00:55 Nightmare Next Door

02:00 Swamp Murders

03:05 House Hunters

03:35 House Hunters

04:05 Caribbean Life

TV12

22:00 Den of Thieves Film

00:50 Evolution of Evil

01:55 Jack Film

04:25 Mordutredarnas nya fall

05:00 Cheaters

 
SVT24

20:00 Antiques roadshow

21:00 Rauhantekijä

21:45 Superföräldrar - syntolkat

22:15 Det är här det brinner

22:45 McLeods döttrar

23:30 Fiskeliv - teckenspråkstolkat

Kunskapskanalen

20:05 Saturnus kraschade rymdsond

21:00 Pandemic 2020

22:00 Kalla krigets försvunna bomber

22:55 Equus - världens hästar

23:45 Englands bortglömda drottning

00:45 Antikduellen

Discovery channel

20:00 Salvage Hunters

21:00 Shed And Buried

21:30 Shed And Buried

22:00 Undercover Billionaire: Comeback City

23:00 Alaskan Bush People

00:00 Naked and Afraid XL

01:05 Shed And Buried

01:35 Shed And Buried

02:05 Undercover Billionaire: Comeback City

03:05 Blowing Up History

Animal Planet

20:05 Cats 101

21:00 Evan Goes Wild

21:55 My Cat From Hell

22:50 My Cat From Hell

23:45 Pit Bulls & Parolees

00:40 Pit Bulls & Parolees

01:30 Rugged Justice

Barnkanalen

05:05 Sov gott Babblarna

05:10 Learning time with Timmy

05:15 Babblarna

05:20 Babblarna

05:25 Balloon barnyard

05:30 Hoot Hoot go!

05:35 Ella, Oscar och Hoo

05:45 Hey Duggee

05:55 Tee & Mo

Disney Channel

19:55 Stuck In The Middle

20:20 K.C. Undercover

20:45 Coop & Cami Ask The World

21:10 Coop & Cami Ask The World

21:35 Jessie

22:00 Disney Fam Jam S1

22:25 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

22:45 Austin & Ally

23:10 Binny and the Ghost

23:35 Dog With A Blog

TV4 Fakta

20:00 Helikopterakuten

21:00 Veterinären på landet

22:00 Världens bästa veterinär

23:00 112 - på liv och död

00:00 112 - på liv och död

01:00 Veterinären på landet

02:00 Världens bästa veterinär

03:00 112 - på liv och död

04:00 112 - på liv och död

05:00 Veterinären på Bondi Beach

TV4 Guld

20:05 Skål

20:35 Skål

21:05 Vem dömer Amy?

22:05 Diagnosis Murder

23:05 Frasier

23:30 Frasier

00:00 Skål

00:30 Skål

01:10 Skål

01:40 Bombi Bitt och jag Film

 
TV4 Film

21:00 Crazy, Stupid, Love

23:20 Johan Falk

01:25 The Intervention

03:15 The Road

05:30 Planet Action

SF Kanalen

21:00 Hur många lingon finns det i världen

22:35 Hem ljuva hem

00:15 Under solen

02:20 Så som i himmelen

04:30 Strul

C-more First

21:00 Some Kind of Heaven

22:25 Croce e delizia

00:05 A Hidden Life

02:55 Banana Split

04:20 La vérité

C-more Hits

20:10 Lyckligare kan ingen vara

22:00 Godzilla: King of the Monsters

00:10 The Good Girl

01:40 Chanson douce

03:20 Welcome to Chechnya

05:05 Drømmebyggerne

C-more Series

20:15 Schitt's Creek

20:35 Schitt's Creek

21:00 The Rook

21:50 The Beast Must Die

22:35 The Beast Must Die

23:20 Manhunt: Deadly Games

00:05 Manhunt: Deadly Games

00:50 Manhunt: Deadly Games

01:35 Spanish Princess

02:30 Spanish Princess

C-more Stars

20:00 Yesterday

21:55 Roseanna

23:30 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

01:45 Greenland

03:40 Barn

MTV

20:15 Catfish: The TV Show

20:55 Ridiculousness

21:15 Ridiculousness

21:40 Ridiculousness

22:00 The Challenge: Double Agents

23:05 The Challenge: Double Agents

00:05 Ridiculousness

00:25 Ridiculousness

00:50 Geordie Shore

01:35 Geordie Shore

Nickelodeon

20:15 Henry Danger

20:40 Familjen Thunderman

21:00 Familjen Thunderman

21:30 Hunters hemlighet

21:55 Danger Force

22:15 Goldies nya gamla liv

22:40 Victorious

23:05 Victorious

23:25 iCarly

23:50 iCarly

Eurosport

22:07 Endurance Car Racing, VM

23:04 The Minute

23:08 Ridsport: FEI Nations Cup i La Baule

00:05 Snooker: German Masters

01:36 Tennis: Franska mästerskapen

03:02 Cykel: World Tour - Tour de France

03:51 Cykel: World Tour - Tour de France

05:23 ATP Uncovered

Sportkanalen

20:00 Freeride World Tour

20:30 Inför UEFA Fotbolls-EM

21:00 Inför UEFA Fotbolls-EM

21:30 Wikegård vs

22:15 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

22:30 The Electric Odyssey

23:00 The Electric Odyssey

23:30 LaLiga: Best of Season

00:30 Fiskedestination

01:30 Sverige springer

Axess TV

21:15 Luthersson läser världslitteraturen

21:45 En ny bok

22:00 Frozen Secrets

23:00 Back to Chernobyl

00:00 Rossini med Olga Peretyatko

TLC

20:00 My 600-lb Life: Where Are They Now?

22:00 Skin Tight

23:00 Body Bizarre

00:00 My Feet Are Killing Me

01:10 My 600-lb Life

03:05 90 Days to Wed

03:55 90 Days to Wed

04:45 Counting On

05:35 Cake Boss

National Geographic

20:00 Europa från ovan

21:00 Storm Rising

22:00 WWII In Europe: Voices From The Front

23:00 Haverikommissionen

00:00 Dränerade världshav

01:00 Drugs Inc

02:00 Fången på främmande mark: Brott och straff

03:00 Nazisternas megabyggen

04:00 Sekunder från katastrof

05:00 Det bästa av Haverikommissionen

Travel Channel

20:00 Expedition Unknown

21:00 Portals To Hell

22:00 Kindred Spirits

23:00 Mountain Monsters

00:00 In Search Of Monsters

01:00 Mysteries At The Museum

02:00 Expedition Unknown

03:00 Mysteries At The Museum

04:00 Mysteries At The Museum

05:00 Codes and Conspiracies

History Channel

20:00 Forged in Fire

21:00 Forged in Fire

22:00 Assembly Required

23:00 Forged in Fire

00:00 Forged in Fire

01:00 Forged in Fire: Knife or Death

02:00 The Curse of Oak Island

03:00 Assembly Required

04:00 Forged in Fire: Knife or Death

05:00 Swamp People

godare.se

20:15 Smak

20:25 Three blue ducks

20:55 Cook Like An Italian Säsong 2

21:30 Jamie Oliver Keep Cooking and Carry on

22:00 Snap Show med Emilie Nereng

22:25 Sarahs vinskola

22:35 Uppdrag: Mat med Mauri Hermundsson

23:10 Tareq Taylor’s Nordic Cookery

23:50 Smak

00:00 Three blue ducks

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll och bensinkoll