TV-tablå från den 6 oktober 2021

SVT1

10:40 Nobel 2021: Tillkännagivanden

11:15 Anslagstavlan

11:20 Sverige!

11:50 Premier League: När fotbollen förändrades

12:50 Svenska nyheter

13:20 Cabirias nätter Film

15:15 Strömsö

15:45 Love child

16:30 Sverige idag

17:00 Rapport

17:15 Kulturnyheterna

17:28 Sportnytt

17:33 Lokala nyheter

17:45 Go'kväll

18:30 Rapport

18:55 Lokala nyheter

19:00 Uppdrag granskning

20:00 Dokument inifrån

21:00 Sportnytt

21:15 Lokala nyheter

21:25 Rapport

21:30 Konsumtionschocken

22:00 Unga på tvärs

22:30 Skavlan

23:30 Fråga Lund

03:45 Sverige idag

04:15 Go'kväll

05:00 Morgonstudion

08:10 Hemmagympa med Sofia

SVT2

01:00 Nyhetstecken

08:00 SVT Forum

11:00 Rapport

11:03 SVT Forum

15:00 Rapport

15:05 SVT Forum

15:15 Ame Maladjuvas (Möte med)

15:30 Möte med

15:45 Mitt nya liv

16:15 Nyheter på lätt svenska

16:20 Nyhetstecken

16:30 Oddasat

16:45 Uutiset

17:00 Dröm AB

17:30 Världens historia

18:25 Tänk om

18:30 Själens röda rum

19:00 Världens natur:

19:50 Norge från luften

20:00 Aktuellt

20:34 Kulturnyheterna

20:41 Nyhetssammanfattning

20:45 30 minuter

21:15 Politikbyrån

21:45 Amelia - genom kärlek och krig

22:35 Vetenskapens värld

23:35 Utrikesbyrån

00:05 Hundra procent bonde

00:45 Sportnytt

01:00 Nyhetstecken

TV3

10:00 Chicago Med

11:00 Lyxfällan

12:00 The Real Housewives of Atlanta

13:00 Frusna vägar

14:00 Million Dollar Listing New York

15:00 Lyxfällan

16:00 The Real Housewives of Atlanta

17:00 Million Dollar Listing New York

18:00 Frusna vägar

19:00 Svenska Powerkvinnor

20:00 NCIS

21:00 NCIS: Los Angeles

22:00 NCIS: Los Angeles

23:00 NCIS

00:00 Trolljägarna

01:00 S.W.A.T.

TV4

09:00 Malou efter tio

11:00 Hem till gården

11:30 Home and Away

12:00 Bytt är bytt

13:00 Dr Phil

13:57 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

14:58 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

16:00 Efter fem

17:26 Lotto, joker och drömvinsten

17:36 Efter fem

17:50 Keno

18:00 TV4Nyheterna

18:17 Sporten

18:23 TV4Vädret

18:30 Halv åtta hos mig

19:00 Bonde söker fru

20:00 Hela Sverige bakar

21:00 TV4Nyheterna

21:32 Ekonominyheterna

21:42 Sporten

21:55 TV4Vädret

22:02 Law och order: Special victims unit

22:57 CSI

23:55 Deep Water

00:58 Hawaii Five-0

01:55 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

Kanal 5

10:33 Good Bones

11:37 Vem tror du att du är?

12:43 Alla mot alla med Filip och Fredrik

13:48 Sommaren med släkten

14:18 Sommaren med släkten

14:53 The Big Bang Theory

15:25 The Big Bang Theory

15:55 Pernillas matresa - Yes chef!

17:03 Vägens hjältar

18:00 Alla mot alla med Filip och Fredrik

18:59 Vägens hjältar

20:03 Vem tror du att du är?

21:06 Alla mot alla med Filip och Fredrik

22:22 Över Atlanten

23:22 Sommaren med släkten

23:53 Helt perfekt

00:28 The Big Bang Theory

00:55 The Big Bang Theory

01:23 House Hunters International

TV6

10:00 Frusna vägar

11:00 Magnum P.I.

12:00 Carter

13:00 NCIS: New Orleans

14:00 NCIS: New Orleans

15:00 Elementary

16:00 Elementary

17:00 NCIS: Los Angeles

18:00 NCIS: Los Angeles

19:00 SEAL Team

20:00 Hours Film

22:00 Seinfeld

22:30 Seinfeld

23:00 Simpsons

23:30 Simpsons

00:00 SEAL Team

01:00 Family Guy

Sjuan

10:00 Mannen som talar med hundar

11:03 Hundar utan hyfs

12:01 Privatdetektiverna Shakespeare och Hathaway

13:00 Mord och inga visor

14:00 Diagnosis Murder

15:00 Det okända

16:00 Chokladens underbara värld

17:00 Glamour

17:30 Glamour

18:01 Bachelor Sverige

19:00 Trädgårdsmästarna

20:00 Morden i Helsingör

22:00 Iskalla mördare, heta offer

23:00 Ett lik i trädgården

00:00 Mordoffrens revansch

01:00 Det okända

TV8

10:10 Jamie och Jimmy's Food Fight Club

11:20 MasterChef: The Professionals

12:40 Antiques Road Trip

13:40 En plats på landet

14:45 Doc Martin

15:55 Doc Martin

17:00 Antiques Road Trip

18:00 En plats på landet

19:00 NCIS

20:00 Jamie's Easy Meals For Every Day

20:35 Jamie's Easy Meals For Every Day

21:10 George Clarke's Old House, New Home

22:15 Doc Martin

23:20 Doc Martin

00:30 Par i Hjärter

01:45 Par i Hjärter

10:07 Alaska: The Last Frontier

11:11 Salvage Hunters

12:16 Wheeler Dealers

13:19 Ullared

14:28 Gränsbevakarna Australien

15:01 Gränsbevakarna Australien

15:35 Top Gear: Winter Blunderland

16:53 Böda Camping

17:57 Ullared

19:02 Gränsbevakarna Australien

19:28 Gränsbevakarna Australien

19:55 Property Brothers

21:00 American Gangster Film

00:08 Top Gear: Winter Blunderland

01:21 Gränsbevakarna Australien

TV10

10:00 Träskjägarna

11:00 The Border

12:00 The Border

13:05 Highway Thru Hell

14:05 Pawn Stars

14:30 Pawn Stars

15:00 Storage Wars

15:30 Storage Wars

16:00 Storage Wars

16:30 Storage Wars

17:00 Ice Road Truckers

18:00 Ice Road Truckers

19:00 Mountain Men

20:00 Pawn Stars

20:30 Pawn Stars

21:00 The Curse of Oak Island

22:00 Highway Thru Hell

23:00 Cops

23:30 Cops

23:55 Real Prison Breaks

00:55 Real Prison Breaks

02:00 When Sharks Attack

03:00 When Sharks Attack

04:00 The Gadget Show

04:30 The Gadget Show

05:00 Science of Stupid

05:30 Science of Stupid

Kanal 11

10:35 Familjen Lundell

11:07 Familjen Lundell

11:43 Say Yes to the Dress

12:13 Say Yes to the Dress

12:44 Flip or Flop

13:15 Flip or Flop

13:47 Sofias änglar

14:50 Wahlgrens värld

15:56 Familjen Lundell

16:26 Familjen Lundell

17:01 Flip or Flop

17:27 Flip or Flop

17:54 My 600-lb Life

19:00 Dr Pimple Popper

20:05 Wahlgrens värld

21:00 Botched

22:10 Law och Order: Special Victims Unit

22:59 The Perfect Murder

00:06 Nightmare Next Door

01:13 Swamp Murders

Kanal 11

10:00 Nya trafikpoliserna

11:00 Polis på plats

11:30 Polis på plats

12:01 Kronofogden knackar på

13:00 America's Funniest Home Videos

13:30 America's Funniest Home Videos

14:00 M.A.S.H.

14:31 M.A.S.H.

15:00 Polisens biljakter

16:00 Polisens biljakter

17:00 Kronofogden knackar på

18:00 America's Funniest Home Videos

18:30 America's Funniest Home Videos

19:00 V86 Direkt

19:30 Fotboll: Studio

19:40 UEFA Nations League

21:43 The gambler Film

00:01 Ett lik i trädgården

00:57 2 Fast 2 Furious Film

03:03 Cheaters

04:02 Cheaters

05:00 M.A.S.H.

05:31 M.A.S.H.

SVT24

18:30 Fråga Lund

19:30 Rederiet

20:15 Hemingway och kvinnorna

21:10 Love child

21:55 Själens röda rum

22:25 Frakt

23:10 Agenda

23:55 Ekonomibyrån

00:25 Sverige!

19:00 Handboll: EM-kval

13:00 UR Samtiden

16:00 Antikduellen

16:30 Jordaniens kvinnliga rörmokare

17:25 Övergivna byggnader

18:10 Älgdetektiverna

19:05 Energins historia

20:00 Världens historia

20:55 Dokument utifrån

21:50 De ståtliga hjortdjuren

22:40 Den australiska kusten

13:00 UR Samtiden

12:30 Gold rush

10:20 Deadliest catch

11:25 Gold rush

13:35 Baggage battles

14:10 Baggage battles

14:45 Salvage hunters

15:55 Salvage hunters

17:00 Kindig customs

18:00 Kindig customs

19:00 Billy Buys Brooklyn

19:30 Billy Buys Brooklyn

20:00 Dino Hunters

21:00 Mysteries of the deep

22:00 Alaska: The last frontier

23:00 Naked and afraid

00:05 Dino Hunters

01:05 Mysteries of the deep

11:45 Crikey Its the Irwins

10:50 Amanda to the rescue

13:35 Treehouse masters

12:40 Treehouse masters

14:30 Dr Jeff Rocky Mountain vet

16:20 Tanked

15:25 Dr Jeff Rocky Mountain vet

18:10 Animal cribs

17:15 Animal cribs

19:05 Pit bulls parolees

20:55 My cat from hell

21:50 My cat from hell

23:40 Animal cops Miami

22:45 Animal cops Miami

00:30 Homestead rescue

01:15 Finding Bigfoot

10:55 Greta Gris

11:00 Eli och Roffe i puberteten - nordsamiska

11:10 Stella och Sam

11:20 I drömmarnas trädgård

11:50 Pippi Långstrump

12:15 P King Älling

12:30 Djurparken

12:35 Djurparken

12:40 Djurparken

12:45 Labyrint

13:15 Bolibompa: Prinsessorna och Superkraftsaften

13:20 Gumballs fantastiska värld

13:35 Blue water high

14:00 MI High

14:25 Leonardo

14:55 Backstage

15:15 Tidlös prinsessa

15:40 Super-duper-asgrymt!

15:55 Bangarang

16:05 Ett fall för KLURO

16:15 Mästerflygarna

16:30 Fix och trix

16:40 Bing

16:50 Lilla prinsessan

17:00 Bolibompaklubben

17:05 Pussgalen

17:10 Simon

17:20 Beccas gäng

17:30 Nattens hjältar

17:45 Alisa klarar sig alltid!

18:15 Lilla Aktuellt

18:25 Larva

03:30 Labyrint

04:00 Sov gott Babblarna

04:05 Sov gott Babblarna

04:10 Timmy Lamm - svenska ord

04:15 Babblarna

04:20 Babblarna

04:25 Fåret Shaun

04:30 Kiri & Lou

04:35 Ella, Oscar och Hoo

04:45 Hej Jycke

04:55 Ti och Mo

05:00 Stella och Sam

05:10 Victor & Josefine

01:35 Yo, min kompis är ett spöke

10:35 Gilla läget

11:00 K.C. Hemlig agent

11:25 K.C. Hemlig agent

11:50 Coop och Cami frågar världen

12:15 Coop och Cami frågar världen

12:40 Sydney och Max

13:05 Harley i mitten

13:30 Raven's home

13:55 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

14:20 Ugglehuset

14:45 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

15:10 Bunkd

15:35 Sulphur Springs hemligheter

16:00 Gilla läget

16:25 Sydney och Max

16:50 K.C. Hemlig agent

17:15 Raven's home

17:40 Gabby Duran och de omöjliga

18:05 Bunkd

18:30 Bunkd

18:55 Harley i mitten

19:20 K.C. Hemlig agent

19:45 Coop och Cami frågar världen

20:10 Coop och Cami frågar världen

20:35 Jessie

21:00 Disney Fam Jam S1

21:25 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

21:45 Austin och Ally

22:10 Binny och spöket

22:35 Dog With a Blog

22:55 The Lodge

23:20 Alex and Co

23:40 Evermoor

00:05 Violetta

00:50 Violetta

01:35 Yo, min kompis är ett spöke

10:00 Familjen Annorlunda

11:00 Veterinären på Bondi Beach

11:30 Veterinären på Bondi Beach

12:00 Veterinären på Bondi Beach

12:30 Veterinären på Bondi Beach

13:00 Veterinären på landet

14:00 Världens bästa veterinär

15:00 Familjen Annorlunda

16:00 112 - på liv och död

17:00 112 - på liv och död

18:00 Akuten 24/7

19:00 Inside the ambulance

20:00 Veterinären på landet

21:00 Världens bästa veterinär

22:00 112 - på liv och död

01:00 Världens bästa veterinär

10:55 Lilla huset på prärien

11:55 Dr Quinn

12:55 Skål

14:55 Lilla huset på prärien

13:55 Vem dömer Amy?

15:55 Lilla huset på prärien

13:25 Skål

16:55 Mash

17:55 Mash

17:25 Mash

18:25 Mash

19:00 Dr Quinn

20:00 Vem dömer Amy?

21:00 Diagnosis murder

22:00 Frasier

22:30 Frasier

23:00 Skål

23:30 Skål

00:00 Skål

00:40 Alle man på post

02:15 Hur tokigt som helst

04:00 Livat på luckan

10:01 The Secret ingredient

11:53 Letters to Juliet

13:58 Sliding doors

16:00 Summer romance, A

17:53 Delivery man

20:00 Hannibal rising - ondskan vaknar

22:30 Children of men

00:45 Limitless

02:50 Planet Action

03:22 Planet Action

03:55 Star File

04:02 Star File

04:20 Dash of love, A

06:05 Mystery 101: An education in murder

SF Kanalen

10:45 Micke och Veronika

12:25 Peter och Petra

13:40 10 000 timmar

15:15 Eskil och Trinidad

17:00 Göta kanal 3: Kanalkungens hemlighet

18:30 Hans och hennes

20:00 Medicinen

21:50 Se upp för dårarna

23:30 Jack

01:25 Sprängaren

C More First

10:45 Planet action

11:15 Weathering with you

13:05 Another mother's son

14:45 Downton Abbey

16:45 The king's speech

18:40 Echo in the canyon

20:00 Dr Death: The undoctored story

20:45 Dr Death: The undoctored story

21:30 Birds of prey: And the fantabulous emancipation of one Harley Quinn

23:15 The Commuter

01:00 Det: Kapitel 2

C More Hits

09:35 Leva på hoppet

11:40 Inside the Actors Studio

12:25 Göta kanal 3: Kanalkungens hemlighet

13:55 Drömkåken

15:35 The kindness of strangers

17:30 Mon chien stupide

19:10 The imitation game

21:00 Tinker, tailor, soldier, spy

23:05 Den of thieves

01:20 The goldfinch

09:35 Leva på hoppet

11:40 Inside the Actors Studio

12:25 Göta kanal 3: Kanalkungens hemlighet

13:55 Drömkåken

15:35 The kindness of strangers

17:30 Mon chien stupide

19:10 The imitation game

21:00 Tinker, tailor, soldier, spy

23:05 Den of thieves

01:20 The goldfinch

10:15 Marie Curie Pionjär. Geni. Rebell

12:05 En komikers uppväxt

13:35 Head Full of Honey

17:20 Nelly Rapp - Monsteragent

18:45 Star File

15:40 Sånger från Manhattan

19:00 Samsam

20:15 Undtagelsen

22:15 You Should Have Left

23:45 Dark Places

01:35 Encounter

01:25 Ridiculousness

10:30 Teen mom 2

11:10 Teen mom 2

12:35 Ghosted: Love gone missing

13:20 Catfish: The TV show

14:00 Catfish: The TV show

14:45 Catfish: The TV show

15:30 Ridiculousness

11:50 Ghosted: Love gone missing

15:50 Ridiculousness

16:15 Ridiculousness

16:35 Ridiculousness

16:55 Just tattoo of us

17:40 Catfish: The TV show

18:25 Catfish: The TV show

19:05 Catfish: The TV show

19:50 Ridiculousness

20:10 Ridiculousness

20:35 Ridiculousness

21:00 The challenge

21:45 Geordie OGs

22:30 Ridiculousness

22:50 Ridiculousness

23:10 Ridiculousness

23:30 Ridiculousness

23:55 Geordie Shore

00:35 Fresh Out Live

00:45 Geordie Shore

01:30 Ridiculousness

01:17 Jag är Frankie

10:42 SvampBob Fyrkant

11:13 SvampBob Fyrkant

11:32 Familjen Thunderman

11:54 Familjen Thunderman

12:24 Henry Danger

12:52 Henry Danger

13:20 Lön för mödan

13:49 TBA

14:00 Alvinnn!!! Och Gänget

14:11 Alvinnn!!! Och Gänget

14:30 SvampBob Fyrkant

14:59 SvampBob Fyrkant

15:10 Familjen Casagrande

15:28 Familjen Casagrande

15:46 Lugn i stormen

16:14 Lugn i stormen

16:32 Henry Danger

16:54 Danger force

17:22 Astronauterna

17:52 Lön för mödan

18:21 Henry Danger

18:49 Henry Danger

19:17 Henry Danger

19:46 Familjen Thunderman

20:15 Familjen Thunderman

20:44 Danger force

21:13 Astronauterna

21:43 Goldies nya gamla liv

22:11 iCarly

22:40 Victorious

23:03 Victorious

23:25 Hunters hemlighet

23:48 Hunters hemlighet

00:10 Sam och Cat

00:33 Sam och Cat

01:17 Jag är Frankie

10:25 Cykel

11:22 Cykel

11:49 Cykel

12:19 Ridsport

13:17 Cykel

14:23 Cykel

15:59 Touring Car: ESET V4 Cup

16:13 Cykel

17:03 Cykel

20:38 Cykel

21:38 Brottning

22:28 Motorsport

23:26 Motorsport

23:55 Ridsport

01:23 Cykel

10:40 Höjdpunkter

11:00 MLS review show

11:30 The electric odyssey

12:00 La liga highlights

13:00 Fiskedestination

14:00 NBA classic games

15:50 MLS review show

16:20 Serie A full impact

16:50 Motorsport

19:30 Trav

21:00 Extreme E: Highlights Show

21:55 LaLiga SmartBank highlights

23:00 Sändningsuppehåll

23:50 Sverige springer

00:20 Freeride world tour

13:00 Volatile Earth

13:50 Förklara din forskning

14:20 Disease Hunters

15:10 Fyra kapitel ur brittisk historia

16:00 Luthersson läser världslitteraturen

16:30 Luthersson läser världslitteraturen

17:00 Egypt’s golden empire

18:00 Bruken som byggde Sverige

18:30 Panelen

19:00 Krøniken

20:00 LSO: Rattle conducts Christ on the Mount of Olives

20:50 Unesco World Heritage Gems

21:45 Egypt’s golden empire

22:40 Liberalernas idéer

09:05 My 600-lb Life: Where Are They Now?

11:15 Cake boss

11:50 MasterChef Australia

13:30 90 Day Fiance: Happily Ever After?

15:50 Nate och Jeremiah by design

17:00 The Family Chantel

18:00 You, me och my ex

19:00 My 600-lb Life

21:00 I love a mama's boy

22:00 Body bizarre

23:00 Dr Pimple popper

00:10 90 Day Fiance: Happily Ever After?

02:05 My 600-lb Life: Where Are They Now?

03:45 Nate och Jeremiah by design

04:35 Cake boss

05:00 Say yes to the dress UK

10:00 To Catch A Smuggler

11:00 Den otroliga dr Pol

12:00 Haverikommissionen

13:00 Haverikommissionen

14:00 Sekunder från katastrof

15:00 Dränerade världshav

16:00 Haverikommissionen

17:00 Ice Road Rescue

18:00 Food Factory

18:30 Food Factory

19:00 Europa fra oven

20:00 Dränerade världshav

21:00 Rädda Titanic med Bob Ballard, 1

22:00 Haverikommissionen

23:00 Ice Road Rescue

00:00 Narco Wars

10:00 Expedition Unknown

11:00 Mysteries at the museum

12:00 World's Greatest Motorcycle Rides

13:00 World's Greatest Motorcycle Rides

14:00 Alaska Gold Diggers

15:00 Mysteries at the museum

17:00 Finding Bigfoot

18:00 Expedition Unknown

20:00 Portals To Hell

19:00 Ghost Asylum

22:00 Mountain monsters

16:00 Mysteries at the museum

23:00 Alaska Monsters

21:00 Portals To Hell

00:00 Mysteries at the museum

02:00 Alaska Monsters

01:00 Ghost Asylum

10:35 Forged With Steele

11:05 Ancient Aliens

12:05 In Search Of

13:05 The Curse of Civil War Gold

14:05 American Pickers

15:05 Forged With Steele

15:35 Forged With Steele

16:00 American Pickers (Best Ofs)

17:00 Swamp People

18:00 American Pickers

19:00 Chuck Norris' Epic Guide to Military Vehicles

20:00 Forged In Fire

21:00 Alone: Grizzly Mountain

22:30 Vintage Tech Hunters

23:00 Chuck Norris' Epic Guide to Military Vehicles

00:00 Forged In Fire

godare.se

10:40 James Martin´s French Adventure

11:35 Secret Delicious

12:00 Rachel Khoo´s Kitchen Notebook

12:40 Rick Stein's Road to Mexico

14:10 Lyx Vs. Budget

14:35 Outback Gourmet

15:05 SMAK: Huset vid havet

15:25 James Martin´s French Adventure

16:20 Secret Delicious

16:45 Rachel Khoo´s Kitchen Notebook

17:25 Il Podinos italienska matresa

17:50 Vanishing Foods

18:25 Asia Unplated with Diana Chan

18:55 Rachel Khoo´s Kitchen Notebook

19:25 Jimmy Shu's Taste of the Territory

20:00 Simply Raymond Blanc

20:30 Michela´s Tuscan Kitchen

21:00 Il Podinos italienska matresa

21:25 Vanishing Foods

22:00 Asia Unplated with Diana Chan

22:30 Rachel Khoo´s Kitchen Notebook

23:00 Jimmy Shu's Taste of the Territory

23:35 Simply Raymond Blanc

00:05 Michela´s Tuscan Kitchen

00:35 Il Podinos italienska matresa

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll