TV-tablå från den 16 september 2021

SVT1

10:45 Kneg

11:05 Sveriges starkaste familj

12:05 Det svenska spelundret

12:35 Första fem - pionjärerna som tog plats i riksdagen

13:35 Barnmorskorna

14:05 Sverige möts

15:05 Mitt vildmarksäventyr

15:45 Fader Brown

16:30 Sverige idag

17:00 Rapport

17:15 Kulturnyheterna

17:28 Sportnytt

17:33 Lokala nyheter

17:45 Go'kväll

18:30 Rapport

18:55 Lokala nyheter

19:00 Det sitter i väggarna

20:00 Draknästet

21:00 Sportnytt

21:15 Lokala nyheter

21:25 Rapport

21:30 Dox

22:50 Sveriges starkaste familj

23:50 I rättvisans tjänst

03:45 Sverige idag

04:15 Go'kväll

05:00 Morgonstudion

08:10 Hemmagympa med Sofia

SVT2

01:00 Nyhetstecken

08:00 SVT Forum

11:00 Rapport

11:03 SVT Forum

13:45 Forum: Riksdagens frågestund

15:00 Rapport

15:05 SVT Forum

15:15 Världens historia

16:05 Tänk om

16:15 Nyheter på lätt svenska

16:20 Nyhetstecken

16:30 Oddasat

16:45 Uutiset

17:00 Tjejer gör lumpen

17:30 Ekonomibyrån

18:00 Politikbyrån

18:30 Själens röda rum

19:00 Målbrottskören

19:30 När till och med Tjecka missade Elitloppet

19:45 Man med duvor

20:00 Aktuellt

20:34 Kulturnyheterna

20:41 Nyhetssammanfattning

20:45 Cyklopernas land

21:15 Asako I & II Film

23:10 Babel

00:10 Finska rycket

00:45 Sportnytt

01:00 Nyhetstecken

TV3

10:00 Chicago Med

11:00 Lyxfällan

12:00 The Real Housewives of Atlanta

13:00 Vanderpump Rules

14:00 Million Dollar Listing New York

15:00 Lyxfällan

16:00 The Real Housewives of Atlanta

17:00 Vanderpump Rules

18:00 Svenska Truckers

19:00 Efterlyst

20:00 Svenska fall

21:00 Den som dräper – Mörkret

22:00 NCIS: Los Angeles

23:00 NCIS

00:00 Svenska fall

01:00 S.W.A.T.

TV4

11:00 Hem till gården

11:30 Home and Away

12:00 Bytt är bytt

12:59 [Unknown title]

14:00 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

15:00 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

16:00 Efter fem

17:50 Keno

18:00 TV4Nyheterna

18:17 Sporten

18:23 TV4Vädret

18:30 Halv åtta hos mig

19:00 Idol

20:00 Kalla fakta dokumentär: Mytomanen - Styckmordet i Karlskrona

21:00 TV4Nyheterna

21:32 Ekonominyheterna

21:41 Sporten Film

21:55 TV4Vädret

22:02 Vit sand

22:57 CSI

23:55 The Bay

00:58 Hawaii Five-0

02:55 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

01:55 En plats i solen: Borta eller hemma bäst?

Kanal 5

10:31 Good Bones

11:33 Älskar, älskar inte

12:35 Alla mot alla med Filip och Fredrik

13:38 Sommaren med släkten

14:10 Sommaren med släkten

14:41 The Big Bang Theory

15:19 The Big Bang Theory

15:50 Grand Designs

17:02 Vägens hjältar

18:00 Vägens hjältar

18:59 Wahlgrens värld

20:00 Den stora hälsoresan

21:03 Alla mot alla med Filip och Fredrik

22:17 Vem tror du att du är?

23:15 Sommaren med släkten

23:45 Helt perfekt

00:11 The Big Bang Theory

00:40 The Big Bang Theory

01:08 House Hunters International

TV6

10:00 Frusna vägar

11:00 Magnum P.I.

12:00 Lethal Weapon

13:00 NCIS: New Orleans

14:00 NCIS: New Orleans

15:00 Elementary

16:00 Elementary

17:00 NCIS: Los Angeles

18:00 NCIS: Los Angeles

19:00 UEFA Europa League Studio

19:55 UEFA Europa League

22:00 UEFA Europa League Studio

22:30 Seinfeld

23:00 Seinfeld

23:30 Simpsons

00:00 Simpsons

00:35 I huvudet på en mördare

01:30 Family Guy

Sjuan

10:00 Mannen som talar med hundar

11:02 Hundar utan hyfs

12:01 Agatha Raisin - privatdetektiv

13:00 Mord och inga visor

14:00 Diagnosis Murder

15:00 Det okända

16:00 Hela England bakar

17:00 Glamour

17:30 Glamour

18:01 Bachelor Sverige

19:00 Årets Kock 2021

21:00 Maria Wern

22:00 Maria Wern

23:00 Ett lik i trädgården

00:00 Räddad av änglar

01:00 Bachelor - Tjejerna avslöjar allt

TV8

10:35 Jamie's Quick och Easy Food

11:10 Jamie's Quick och Easy Food

11:50 Antiques Road Trip

12:45 En plats på landet

13:45 En plats på landet

14:50 Doc Martin

15:55 Doc Martin

17:00 Antiques Road Trip

18:00 Bones

19:00 NCIS

20:00 The Judge Film

23:00 Sherlock

01:00 Doc Martin

10:03 Alaska: The Last Frontier specialavsnitt

11:07 Salvage Hunters

12:15 Wheeler Dealers säsong 14b

13:26 Ullared

14:33 Gränsbevakarna Australien

15:12 Gränsbevakarna Australien

15:46 Best of Top Gear

17:00 Böda Camping

18:05 Ullared

19:00 Kustbevakarna

20:08 Havets hjältar

21:12 Warcraft: The Beginning Film

23:34 Best of Top Gear

00:52 Havets hjältar

01:51 The Walking Dead

TV10

10:00 Träskjägarna

11:00 Highway Patrol

11:30 Highway Patrol

12:00 Highway Patrol

12:30 Highway Patrol

13:00 Highway Thru Hell

14:00 Pawn Stars

14:30 Pawn Stars

15:00 Storage Wars

15:30 Storage Wars

16:00 Storage Wars

16:30 Storage Wars

17:00 Ice Road Truckers

18:00 Ice Road Truckers

19:00 Mountain Men

20:00 Pawn Stars

20:30 Pawn Stars

21:00 The Curse of Oak Island

22:00 Highway Thru Hell

23:00 Cops

23:30 Cops

00:00 Behind Bars: Rookie Year

01:00 Behind Bars: Rookie Year

Kanal 11

10:30 Familjen Lundell

11:01 Familjen Lundell

11:34 Say Yes to the Dress

12:04 Say Yes to the Dress

12:35 Flip or Flop

13:05 Flip or Flop

13:36 Sofias änglar

14:40 Wahlgrens värld

15:42 Familjen Lundell

16:14 Familjen Lundell

16:49 Flip or Flop

17:21 Flip or Flop

17:53 My 600-lb Life: Where Are They Now?

19:02 The Bad Skin Clinic

19:59 Wahlgrens värld

21:00 Botched

22:08 Law och Order: Special Victims Unit

23:00 The Perfect Murder

00:05 Nightmare Next Door

01:06 Swamp Murders

Kanal 11

10:00 Nya trafikpoliserna

11:00 Polis på plats

11:30 Polis på plats

12:00 Kronofogden knackar på

13:00 America's Funniest Home Videos

13:30 America's Funniest Home Videos

14:00 M.A.S.H.

14:31 M.A.S.H.

15:01 Polisens biljakter

16:00 Polisens biljakter

17:00 Kronofogden knackar på

18:00 America's Funniest Home Videos

18:30 America's Funniest Home Videos

19:00 Gustafsson 3 tr

19:30 Gustafsson 3 tr

20:00 Quantum of Solace Film

22:08 Ghost in the shell Film

00:12 xXx: Return of Xander Cage Film

02:25 Mordutredarnas nya fall

02:55 Cheaters

04:02 Cheaters

05:00 M.A.S.H.

05:30 M.A.S.H.

SVT24

19:00 Det sitter i väggarna

20:00 Draknästet

21:00 Gift vid första ögonkastet USA

22:25 Själens röda rum

22:55 Hundra procent bonde

23:25 Totalt värdelöst - Schlättas fetaste hot rod

23:55 Dröm AB

00:25 Peltsis vildmark

19:00 Strömsö

13:00 UR Samtiden

16:00 Glimt av Norge

16:15 Genialt eller galet

16:35 Fantastiska uppfinningar

17:25 Storbritanniens historiska städer

18:15 Världens natur: Serengeti

19:15 Joanna Lumley längs Sidenvägen

20:00 Världens undergång: Första världskriget

20:55 Afrikas gamla träd

21:40 Förslavad

22:35 Tidvattnets mysterium

13:00 UR Samtiden

10:20 Deadliest Catch: Bloodline

11:25 Gold rush

12:30 Gold rush

13:35 Baggage battles

14:10 Baggage battles

14:45 Salvage hunters: The restorers

15:55 Salvage hunters: The restorers

17:00 Kindig customs

18:00 Kindig customs

19:00 Impossible Builds

20:00 Gold rush: Dave Turin's lost mine

21:00 Gold Rush: Winter's Fortune

22:00 Alaska: The last frontier

23:00 Naked and afraid XL

00:05 Gold rush: Dave Turin's lost mine

01:05 Gold Rush: Winter's Fortune

10:50 Animal cops Philadelphia

11:45 Crikey Its the Irwins

12:40 The zoo

13:35 The zoo

14:30 The vet life

15:25 Dr Jeff Rocky Mountain vet

16:20 Dr Jeff Rocky Mountain vet

17:15 Dr Jeff Rocky Mountain vet

18:10 Dr Jeff Rocky Mountain vet

19:05 Lone Star law

20:00 Rugged justice

20:55 My cat from hell

21:50 My cat from hell

22:45 Animal cops Houston

23:40 Animal cops Houston

00:30 The last Alaskans

01:15 Finding Bigfoot

10:55 Simon

11:00 Berätta för mig - romani chib/kelderash

11:10 Daniel Tigers kvarter

11:20 I drömmarnas trädgård

11:50 Ellinor undrar så

12:15 Charlie och Lola

12:30 Dansutmaningen

12:45 Maxat fredag!

13:30 Blue water high

13:55 MI High

14:20 Holly Hobbie

14:45 Backstage

15:10 Familjen Valentin

15:30 Furiki rullar Kortisar

15:35 Super-duper-asgrymt!

15:45 Robin Hoods rabalder och rackartyg

16:00 Ett fall för KLURO

16:10 Safirdrakens krafter

16:20 Bing

16:30 Bolibompaklubben

16:31 Tvillingarna Bob flyttar

16:40 Greta Gris

16:45 Ella, Oscar och Hoo

17:00 Tripp, Trapp, Träd

17:15 Brillebjörns Detektivbyrå

17:35 Gigantosaurus

17:45 Talk like a pro

18:00 Unga Jordlingar

18:05 Eli och Roffe i puberteten

18:15 Lilla Aktuellt

18:25 Jamie Johnson

18:55 Larva

04:00 Pablo

04:10 Timmy Lamm - engelska ord

04:15 Babblarna

04:25 Min lillebror

04:30 Ho-ho, kör!

04:35 Lilla prinsessan

04:45 Punky

04:55 Kojsagor

05:00 Daniel Tigers kvarter

05:15 Claude

01:35 Yo, min kompis är ett spöke

10:35 Gilla läget

11:00 K.C. Hemlig agent

11:25 K.C. Hemlig agent

11:50 Coop och Cami frågar världen

12:15 Coop och Cami frågar världen

12:40 Sydney och Max

13:05 Harley i mitten

13:30 Raven's home

13:55 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

14:20 Ugglehuset

14:45 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

15:10 Bunkd

15:35 Sulphur Springs hemligheter

16:00 Gilla läget

16:25 Sydney och Max

16:50 K.C. Hemlig agent

17:15 Raven's home

17:40 Gabby Duran och de omöjliga

18:05 Bunkd

18:30 Bunkd

18:55 Harley i mitten

19:20 K.C. Hemlig agent

19:45 Coop och Cami frågar världen

20:10 Coop och Cami frågar världen

20:35 Jessie

21:00 Disney Fam Jam S1

21:25 Miraculous: Ladybug och Cat Noir på äventyr

21:45 Austin och Ally

22:10 Binny och spöket

22:35 Dog With a Blog

22:55 The Lodge

23:20 Alex and Co

23:40 Evermoor legenderna

00:05 Violetta

00:50 Violetta

01:35 Yo, min kompis är ett spöke

10:00 Familjen Annorlunda

11:00 Veterinären på Bondi Beach

12:00 Veterinären på Bondi Beach

13:00 Världens bästa veterinär

14:00 Världens bästa veterinär

15:00 Familjen Annorlunda

16:00 112 - på liv och död

17:00 112 - på liv och död

18:00 Helikopterakuten

19:00 Inside the ambulance

20:00 Veterinären på landet

21:00 Världens bästa veterinär

22:00 112 - på liv och död

23:00 112 - på liv och död

00:00 Veterinären på landet

01:00 Världens bästa veterinär

10:50 Lilla huset på prärien

11:55 Dr Quinn

12:50 Skål

13:25 Skål

13:55 Vem dömer Amy?

14:50 Lilla huset på prärien

15:55 Lilla huset på prärien

16:55 Mash

17:25 Mash

17:55 Mash

18:30 Mash

19:00 Dr Quinn

20:00 Vem dömer Amy?

21:00 Diagnosis murder

22:00 Frasier

22:30 Frasier

23:00 Skål

23:30 Skål

00:10 Skål

00:50 Sten Stensson kommer tillbaka

02:30 Alla tiders Karlsson

04:00 Adolf i toppform

11:53 Dear John

14:00 Just my luck

16:03 The Beach house

18:02 That awkward moment

20:00 Bad moms

22:00 Memento

02:20 While we're young

02:48 Star File

02:58 Planet Action

03:31 Planet Action

04:05 Planet Action

04:46 Star File

04:56 Planet Action

05:30 Star File

SF Kanalen

10:55 Joker

12:40 Mina drömmars stad

15:20 Heartbreak Hotel

17:00 Mästerdetektiven och Rasmus

18:30 Varning för Jönssonligan

20:00 Skammen

21:40 Falsk som vatten

23:20 91:an Karlssons bravader

00:50 Paradiset

02:45 Rötmånad

04:35 Hoppa högst

05:05 Skrållan, Ruskprick och Knorrhane

C More First

09:50 LasseMajas detektivbyrå: Stella Nostra

12:30 Madklubben

11:00 Nelly Rapp - monsteragent

16:00 Downton Abbey

14:10 Marie Curie: Pionjär. Geni. Rebell.

18:00 Håll andan!

18:15 Star file

18:35 Yellowstone

18:25 Star file

19:10 Yellowstone

20:00 The lighthouse

23:40 69: The saga of Danny Hernandez

01:20 Black Christmas

C More Hits

10:15 The united way with Eric Cantona

11:45 Repmånad eller hur man gör pojkar av män

13:10 Att angöra en brygga

14:45 Adam och Eva

16:25 Åsa-Nisse i raketform

17:30 Elvira Madigan

19:00 Sanningen

20:45 Star file

21:00 The kitchen

22:40 The dead don't die

00:20 Once were brothers: Robbie Robertson and the band

02:00 John Lewis: Good trouble

03:30 SamSam

04:50 Rymdresan

10:15 The united way with Eric Cantona

11:45 Repmånad eller hur man gör pojkar av män

13:10 Att angöra en brygga

14:45 Adam och Eva

16:25 Åsa-Nisse i raketform

17:30 Elvira Madigan

19:00 Sanningen

20:45 Star file

21:00 The kitchen

22:40 The dead don't die

00:20 Once were brothers: Robbie Robertson and the band

02:00 John Lewis: Good trouble

03:30 SamSam

04:50 Rymdresan

10:05 Swingers

11:25 Deux moi

13:15 Hope Gap

14:50 Pelle Svanslös

16:00 Misa Mi

17:20 Den förlorade prinsen

19:00 Jönssonligan dyker upp igen

20:30 Devil's Gate

22:00 Kapitalet i det 21:a århundradet

23:40 Mary

01:00 A Hidden Life

01:25 Ridiculousness

10:30 Teen mom OG

11:10 Teen mom OG

11:50 The Charlotte Show

12:35 The Charlotte Show

13:20 Catfish: The TV show

14:00 Catfish: The TV show

14:45 Catfish: The TV show

15:30 Ridiculousness

15:55 Ridiculousness

16:15 Ridiculousness

16:40 Ridiculousness

16:55 Just tattoo of us

17:45 Catfish: The TV show

18:25 Catfish: The TV show

19:10 Catfish: The TV show

19:50 Ridiculousness

20:10 Ridiculousness

20:35 Ridiculousness

21:00 Catfish: The TV show

21:45 Catfish: The TV show

22:30 The Hills: New beginnings

23:10 Ridiculousness

23:30 Ridiculousness

23:55 Geordie Shore

00:40 Geordie Shore

01:25 Ridiculousness

01:06 Jag är Frankie

01:28 School of Rock

10:50 Familjen Casagrande

11:12 Familjen Casagrande

11:35 Familjen Thunderman

11:58 Familjen Thunderman

12:19 Henry Danger

12:43 Henry Danger

13:06 Lön För Mödan

13:31 TBA

14:00 SvampBob Fyrkant

14:25 SvampBob Fyrkant

14:50 SvampBob Fyrkant

15:13 Familjen Casagrande

15:24 Familjen Casagrande

15:38 Lugn i stormen

16:03 Lugn i stormen

16:26 Lugn i stormen

16:51 Henry Danger

17:15 Danger Force

17:34 Hunters Hemlighet

18:02 Lön För Mödan

18:27 Henry Danger

18:52 Henry Danger

19:16 Henry Danger

19:41 Familjen Thunderman

20:05 Familjen Thunderman

20:30 Danger Force

21:00 Hunters Hemlighet

21:17 Lön För Mödan

21:40 iCarly

22:03 iCarly

22:26 Victorious

22:50 Victorious

23:12 Hunters Hemlighet

23:35 Hunters Hemlighet

23:57 Sam och Cat

00:20 Sam och Cat

00:45 Jag är Frankie

01:06 Jag är Frankie

01:03 Motorsport

10:33 Cykel

12:04 Cykel

13:33 Cykel

15:33 Cykel

16:35 Cykel

18:03 Cykel: World Tour - Vuelta a España

19:00 Simning

22:03 Kampsport

22:54 Snooker

23:26 Snooker

23:57 Motorsport

00:25 Motorsport

00:56 Motorsport

01:25 Motorsport

10:40 Höjdpunkter

12:30 La liga world

11:00 No mas

13:00 Karalahti

14:00 MLS review show

15:00 C More dokumentär Lolo

14:30 Serie A full impact

16:00 No mas

17:30 SHL: Hockeytorsdag

17:50 Ishockey

20:15 Höjdpunkter

21:30 UEFA Champions League: Matchnight highlights

20:30 Sverige springer

21:00 Vinnare V64

22:25 Sverige springer

23:00 Fiskedestination

00:00 WTA all access

00:30 The electric odyssey

12:40 Förklara din forskning

13:10 The Comedy of Errors

15:00 Luthersson läser världslitteraturen

15:30 Luthersson läser världslitteraturen

16:00 Asteroids: The New Space El Dorado

17:00 Krøniken

18:00 Har klassikern spelat ut sin roll?

18:30 Studio Axess

19:00 I Caesar: The Rise and Fall of the Roman Empire

20:00 Bruken som byggde Sverige

20:30 Kate Humble – Living with Nomads

21:30 Hidden Venice

22:20 Forging the future

23:05 The Lost Temple of Java

06:00 The Comedy of Errors

10:45 MasterChef Australia

11:50 MasterChef Australia

13:30 90 Day Fiance

15:50 Buddy Vs. Duff

17:00 Darcey och Stacey

18:00 Doubling down with The Derricos

19:00 Doubling down with The Derricos

20:00 Little People, Big World

21:00 You, me och my ex

22:00 Body bizarre

23:00 Dr Pimple popper

00:10 90 Day Fiance

02:05 My 600-lb Life: Where Are They Now?

02:55 Cake boss

03:20 Cake boss

03:45 Buddy Vs. Duff

04:35 Cake boss

05:00 Say yes to the dress UK

10:00 Flygplatssäkerhet: Brasilien

11:00 Den otrolige dr Pol

12:00 Haverikommissionen

13:00 Haverikommissionen

14:00 Sekunder från katastrof

15:00 Dränerade världshav

16:00 Haverikommissionen

17:00 Haverikommissionen

18:00 Food Factory

18:30 Food Factory

19:00 Det vilda norden

20:00 Ice Road Rescue: Vägkaos!

21:00 Alaska: The Next Generation

22:00 Haverikommissionen

23:00 Europa från ovan

00:00 Narco Wars

10:00 Expedition Unknown

11:00 Mysteries at the museum

12:00 World's Greatest Motorcycle Rides

13:00 World's Greatest Motorcycle Rides

14:00 Treasure Quest: Snake Island

15:00 Mysteries at the museum

16:00 Mysteries at the museum

17:00 Finding Bigfoot

18:00 Expedition Unknown

19:00 Ghost Asylum

20:00 Mysteries at the museum

21:00 Mysteries at the hotel

22:00 The Holzer files

23:00 Portals To Hell

00:00 Mysteries at the museum

01:00 Ghost Asylum

10:05 Forged in Fire

11:05 Counting Cars

12:05 American Pickers

13:05 Curse of the Lost Amazon Gold

14:05 American Pickers

15:05 Forged in Fire

16:00 American Pickers

17:00 Alone: The Beast

18:00 American Pickers

19:00 The Plane That Led D-Day

20:00 Einsatzgruppen: The Nazi Death Squads

21:00 WW2 Treasure Hunters

22:00 Britain's Bloodiest Dynasty

23:00 Ancient Aliens

00:00 The Plane That Led D-Day

01:00 Einsatzgruppen: The Nazi Death Squads

godare.se

10:55 Veganskt på grillen

11:10 Växtbaserat med Thess

11:25 Wild Harvest

11:55 Simply Raymond Blanc

12:50 Michela´s Tuscan Kitchen

13:25 The quintessential nordic ingredients

13:30 The quintessential nordic ingredients

13:35 The quintessential nordic ingredients

13:40 The quintessential nordic ingredients

13:50 Sourced with Guy Turland

14:35 Veganskt på grillen

14:50 Växtbaserat med Thess

15:05 Wild Harvest

15:35 Simply Raymond Blanc

16:30 Lyx Vs. Budget

17:10 Uppdag: Mat med Mauri

17:50 Wild Harvest

18:20 Outback Gourmet

18:50 Simply Raymond Blanc

19:20 Rick Stein's Road to Mexico

20:30 Godare Mix

20:50 Lyx Vs. Budget

21:30 Uppdag: Mat med Mauri

22:10 Wild Harvest

22:40 Outback Gourmet

23:10 Simply Raymond Blanc

23:40 Rick Stein's Road to Mexico

00:50 Godare Mix

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll