TV-tablå från den 18 Juli 2021

SVT1

09:40 Pappas pengar

10:00 Vem kan vad

11:00 Motor: Rally-VM

12:30 Au pairit Uudessa-seelannissa

13:00 Ridsport: Falsterbo Horse Show

16:00 Rapport

16:10 Lokala nyheter

16:15 Hva feiler det deg?

16:55 Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv

17:00 Sportspegeln

17:30 Rapport

17:55 Lokala nyheter

18:00 Antiques roadshow

19:00 Barnmorskan i East End

20:00 Sjukt

20:20 Exit 2

20:55 Rapport

21:00 Escape at Dannemora

21:50 Vi eller aldrig

22:35 The Singapore grip

23:20 Sommaröppet

03:00 Kändisbarnvakten

03:30 Hva feiler det deg?

SVT2

08:30 Miles Davis - Birth of the Cool

10:25 Jazzsommar: Karl Olandersson Kvartett

11:25 Penelope Keith's Hidden Coastal Villages

12:15 Penelope Keith's Hidden Coastal Villages

13:00 Penelope Keith's Hidden Coastal Villages

13:45 Yksitoista rakkauden hedelmää

14:00 Rapport

14:05 Edward Hopper and the Blank Canvas

15:00 La tormenta sueca

15:10 Aucune idée

15:21 Kortfilmsklubben - franska

15:24 Popreel

15:38 Byggänget

15:52 Mitt språk meänkieli

16:00 Nya perspektiv

17:00 Wild North

17:55 Anslagstavlan

18:00 Jens i Canada

18:40 Bergman revisited: Infektionen

19:00 Aktuellt

19:15 First ladies

20:00 Doping Top Secret: Guilty

21:00 Gudstjänst

21:30 Babylon Berlin - Den stumma döden

23:05 Möte med

23:20 Möte med

TV3

07:45 Pride & Prejudice Film

10:00 Lyxfällan

11:00 Undercover Boss US

12:00 Gordon, Gino And Fred's Road Trip

13:30 Mad About You

14:00 Gordon Ramsay's 24 Hours to Hell and Back

15:00 Lyxfällan

16:00 Undercover Boss US

17:00 Vacation Film

19:00 Speed Film

21:25 Marine 6: Close Quarters Film

23:10 The 40 Year-Old Virgin Film

TV4

09:30 Sommar med Ernst

10:30 Solsidan

11:00 Solsidan

11:30 Grand Designs Sverige

12:35 Anders knackar på

13:45 Chasing Liberty Film

15:55 Keno

16:00 Renées brygga

17:00 TV4Nyheterna

17:10 Sporten

17:25 TV4Vädret

17:30 Postkodmiljonären med Sommarvinnare

18:00 Bingolottos sommarkväll

19:30 Rebecka Martinsson

20:00 TV4Nyheterna

20:05 TV4Vädret

20:15 Rebecka Martinsson

21:35 Death in Paradise

22:35 The Sommerdahl Murders

23:35 Stockholmspolisen

00:35 En plats i solen: Vintersol

01:30 En plats i solen: Vintersol

02:30 Paramedics: Emergency Response

03:05 Garden Rescue

 
Kanal 5

09:05 Havets hjältar

10:15 Havets hjältar

11:20 Playa del Sol

11:50 Playa del Sol

12:30 Allsvenskan 2021

15:05 Despicable Me 3 Film

16:50 The Break-Up Film

19:00 Kong: Skull Island Film

21:40 Fugitive, The Film

00:25 The Snowman Film

02:55 Alla mot alla med Filip och Fredrik

TV6

08:00 The Open Championship

18:00 S.W.A.T.

19:00 I huvudet på en gärningsman

20:00 Emergence

21:00 The Simpsons

21:30 The Simpsons

22:00 Once Upon a Time in Venice Film

23:55 The Blacklist

00:55 The Blacklist

01:55 Brit Cops

02:55 The History of Comedy

Sjuan

09:55 Allsång på gränsen

10:55 Jorden runt med tåg

11:55 Poirot

14:00 Agatha Christie's Marple

16:00 Mord och inga visor

17:00 Mord och inga visor

18:00 Skenet bedrar

18:35 Skenet bedrar

19:20 Skenet bedrar

20:00 Poirot

22:05 Ett fall för Frost

23:50 Mum Makes Porn

TV8

09:30 NCIS: New Orleans

10:30 NCIS: New Orleans

11:30 Midsomer Murders

13:40 Midsomer Murders

15:50 Return to Eden

16:50 Return to Eden

17:55 Call The Midwife

19:00 Midsomer Murders

21:00 Elementary

22:00 Elementary

22:55 Return to Eden

23:55 Return to Eden

09:10 Property Brothers

11:25 Wheeler Dealers

12:30 Ullared

13:30 A1: Highway Patrol

14:45 Top Gear Best of: Series 23

16:00 Property Brothers

16:55 Ullared

18:00 Södertäljepolisen

18:50 Sommaren med släkten

19:25 Sommaren med släkten

20:00 Keanu Film

22:05 Top Gear Best of: Series 23

23:25 Södertäljepolisen

00:25 Criminal Minds

01:25 Alaska: The Last Frontier

02:25 Mysteries at the Museum

03:25 How Do They Do It?

TV10

09:30 MythBusters

10:45 MythBusters

11:50 MythBusters

13:00 Aussie Gold Hunters

14:00 Aussie Gold Hunters

15:00 Car S.O.S.

16:00 Car S.O.S.

17:00 Counting Cars

18:00 Counting Cars

19:00 F1 Highlights

20:00 Nazi Megastructures

21:00 Nazi Megastructures

22:00 Secrets of Nazi U-Boat Bases

23:10 The Curse of Oak Island

Kanal 11

09:30 Home Town

10:35 Real Housewives of New York City, The

12:05 Caribbean Life

13:40 My 600-lb Life

14:50 My 600-lb Life

16:00 My 600-lb Life

16:55 My 600-lb Life

18:00 Prestige, The Film

20:55 It (2017) Film

23:50 Robbing Your Relatives

00:55 Nightmare Next Door

01:55 Blood Relatives

02:55 House Hunters

03:25 House Hunters

Kanal 11

09:30 America's Funniest Home Videos

10:00 America's Funniest Home Videos

10:30 Lunchtravet Direkt

12:30 Grand Slam 75

16:00 Gustafsson 3 tr

16:30 Gustafsson 3 tr

17:00 Paddington Station

18:00 Traffic Cops

19:00 Mark of a Killer

20:00 Transformers: Dark Of The Moon Film

23:05 Star Trek VII 'Generations'

01:35 Mordutredarnas nya fall

02:00 Cheaters

 
SVT24

18:00 Uppdrag granskning sommar

19:00 Sommaröppet

20:00 The great house revival

20:55 Married at first sight

22:15 Auktionssommar - syntolkat

23:15 Den gröne slaktaren - teckenspråkstolkat

07:00 UR Samtiden

13:00 Kampen om kronan

13:10 Impossible engineering

13:55 Naturens utbrott

14:45 Utmanande bergstoppar

15:30 Tidstjuvar och gratisarbete

16:20 Livsviktig lek

17:15 Fantastiska uppfinningar

18:05 Babianernas drottning

19:00 Till fots genom Arabien

19:50 Pilgrimsvandring mot Rom

20:50 The men who built America: Frontiersmen

21:20 Framtidens vatten

22:15 Byta liv på prov

08:15 Gold Rush

10:25 Gold Rush

12:35 Gold Rush

13:40 Salvage Hunters - Best Buys

14:50 Salvage Hunters - Best Buys

16:00 Salvage Hunters - Best Buys

17:00 Salvage Hunters: The Restorers

18:00 Gold Rush: Dave Turin's Lost Mine

19:00 Life After: Chernobyl

20:00 Expedition X

21:00 Deadliest Catch

22:00 Jackass Shark Week

23:05 Gold Rush

09:50 The Bronx Zoo

10:45 The Bronx Zoo

11:40 The Bronx Zoo

12:35 Wildest Europe

13:30 Wildest Europe

14:25 Dr. Dee: Alaska Vet

15:20 Wildest Europe

16:15 Jeremy Wade's Dark Waters

17:10 Vet Gone Wild

18:05 Crikey! It's the Irwins

19:00 Whale Wars

19:55 The Last Alaskans

20:50 The Last Alaskans

21:45 The Last Alaskans

22:40 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet

23:30 Homestead Rescue

09:55 Zorro the chronicles

10:15 The ranch

10:40 The Pirates Next Door

10:50 Arthur and the children of the Round Table

11:00 Furiki Wheels

11:15 Världen runt med Greta Gris

11:30 Jakten på bästa familjen

11:45 Pii ja Poju

11:55 Mössakuten

12:00 Mattemacken - syntolkat

12:05 Fel väder - syntolkat

12:10 Djur som förändrar världen - syntolkat

12:20 Geografens testamente - Norden - syntolkat

12:40 Pirate Islands

13:00 Trapped

13:25 100 things to do before high school

13:50 Haunted Hathaways

14:10 Grizzy & The Lemmings

14:20 Alisa knows what to do!

14:45 Robin Hood Mischiefs in Sherwood

14:55 Odd Squad

15:10 Mästerflygarna

15:20 PJ Masks

15:30 Ax till max

15:45 Bing Bunny

15:50 Mamma Mu

16:00 Bolibompa

16:01 Djurens brevlåda

16:10 Louie & Yoko bygger

09:40 Coop & Cami Ask The World

10:05 Coop & Cami Ask The World

10:30 Raven's Home

10:55 Raven's Home

11:20 Sydney To The Max

11:45 Sydney To The Max

12:10 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

12:35 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

13:00 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

13:25 K.C. Undercover

13:50 K.C. Undercover

14:15 Bunk'd

14:40 Bunk'd

15:05 Jessie

15:30 Jessie

15:55 Just Roll With It

16:20 Just Roll With It

16:45 Gabby Duran & The Unsittables

17:10 Gabby Duran & The Unsittables

17:35 Penny On M.A.R.S.

18:00 Descendants 3 Film

19:40 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

20:05 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

20:25 Best Bugs Forever

20:45 Austin & Ally

21:10 Binny and the Ghost

21:35 Dog With A Blog

21:55 Disney The Lodge

22:20 Alex & Co.

22:40 The Evermoor Chronicles

23:05 Violetta

23:50 Violetta

09:00 Helikopterakuten

10:00 Helikopterakuten

11:00 112 - Först på plats Australien

12:00 112 - Först på plats Australien

13:00 112 - Först på plats Australien

14:00 Djurskyddarna

15:00 112 - på liv och död

16:00 112 - på liv och död

17:00 Veterinären på Bondi Beach

18:00 Veterinären på Bondi Beach

19:00 Iskalla mördare, heta offer

20:00 Ett lik i trädgården

21:00 112 - på liv och död

22:00 112 - på liv och död

23:00 Iskalla mördare, heta offer

09:30 Skål

10:00 Frasier

10:30 Frasier

11:00 Lilla huset på prärien

12:00 Lilla huset på prärien

13:00 Lilla huset på prärien

14:00 Lilla huset på prärien

15:05 Lilla huset på prärien

16:05 M.A.S.H.

16:35 M.A.S.H.

17:05 M.A.S.H.

17:35 M.A.S.H.

18:05 M.A.S.H.

18:40 M.A.S.H.

19:10 M.A.S.H.

19:45 M.A.S.H.

20:20 M.A.S.H.

20:45 M.A.S.H.

21:20 Skål

21:50 Skål

22:20 Skål

22:50 Skål

23:20 Skål

23:50 Janssons frestelse Film

01:20 Sigge Nilsson och jag Film

03:05 Livat på luckan Film

 

08:00 The Artist

10:00 The Fifth Estate

12:45 Wonder Wheel

14:50 Midnight in Paris

16:50 SOS - En segelsällskapsresa

19:00 Ondskan

21:25 The Fighter

23:55 The Road

SF Kanalen

09:55 Sånt är livet

12:05 P & B

13:55 Nionde kompaniet

15:40 Nybyggarna

19:00 Livvakterna

20:50 Så som i himmelen

23:00 Driver dagg faller regn

C More First

09:00 SamSam

10:15 Pokémon: Detective Pikachu

12:00 Rosa: The Movie

13:25 Deux Moi

15:15 Vores Mand i Amerika

17:10 Radioactive

19:00 Hotel Mumbai

21:00 The Secrets We Keep

22:35 Annabelle Comes Home

C More Hits

08:45 Knerten og Sjøormen

10:00 Five Feet Apart

11:55 Godzilla: King of the Monsters

14:00 Star File (Short)

14:10 Arn – Riket vid vägens slut

16:15 En komikers uppväxt

17:45 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

20:00 A Hidden Life

22:50 It Chapter Two

01:35 Dernier Amour

03:10 Star File (Long)

03:25 Drømmebyggerne

08:45 Knerten og Sjøormen

10:00 Five Feet Apart

11:55 Godzilla: King of the Monsters

14:00 Star File (Short)

14:10 Arn – Riket vid vägens slut

16:15 En komikers uppväxt

17:45 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

20:00 A Hidden Life

22:50 It Chapter Two

01:35 Dernier Amour

03:10 Star File (Long)

03:25 Drømmebyggerne

09:50 Hope Gap

11:30 Yesterday

13:25 Håkan Bråkan & Josef

14:45 Lyckligare kan ingen vara

16:35 Gooseboy

18:00 LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet

19:20 Beck - Familjen

20:55 Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

22:35 Chanson douce

00:15 Harriet

02:20 Alle utlendinger har lukka gardiner

03:45 Swingers

09:45 16 & Pregnant

10:25 Catfish: The TV Show

11:10 Catfish: The TV Show

11:50 Catfish: The TV Show

12:35 Catfish: The TV Show

13:15 Catfish: The TV Show

14:00 16 & Pregnant

14:40 16 & Pregnant

15:25 Just Tattoo Of Us

16:10 Just Tattoo Of Us

16:55 Just Tattoo Of Us

17:40 16 & Pregnant

18:20 16 & Pregnant

19:05 16 & Pregnant

19:45 Deliciousness

20:05 Ex On The Beach: Peak of Love

20:45 Ex On The Beach: Peak of Love

21:25 Ex On The Beach: Peak of Love

22:05 Ridiculousness

22:30 Ridiculousness

22:50 Jersey Shore Family Vacation

23:35 Jersey Shore Family Vacation

09:50 Ollies ryggsäck

10:15 Henry Danger

10:40 Henry Danger

11:05 Danger Force

11:30 Danger Force

11:50 Familjen Thunderman

12:20 Familjen Thunderman

12:45 iCarly

13:10 iCarly

13:35 Victorious

13:55 Victorious

14:20 Goldies nya gamla liv

14:45 Goldies nya gamla liv

15:10 Lön För Mödan

15:35 Familjen Thunderman

15:55 Familjen Thunderman

16:20 Henry Danger

16:45 Henry Danger

17:05 Danger Force

17:30 Lön För Mödan

17:55 Familjen Thunderman

18:20 Familjen Thunderman

18:45 Henry Danger

19:10 Familjen Thunderman

19:35 Danger Force

20:00 Lön För Mödan

20:25 SvampBob Fyrkant

20:40 Lugn i stormen

21:00 Lugn i stormen

21:25 Nicky, Ricky, Dicky & Dawn

21:50 Nicky, Ricky, Dicky & Dawn

22:15 Hunters hemlighet

22:35 Hunters hemlighet

23:00 Sam & Cat

23:20 Sam & Cat

23:40 Jag är Frankie

09:33 Home of the Olympics Fighting power

10:26 Bordtennis EM

10:57 Tennis ATP Uncovered

11:30 Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Hamburg

13:28 Tennis: Ultimate Tennis Showdown,

14:10 Cykel: World Tour - Tour de France

17:58 Cykel Challenge Mallorca

18:28 Cykel Challenge Mallorca

18:59 Cykel Challenge Mallorca

19:33 Cykel Challenge Mallorca

19:58 The Minute

20:02 Olympiska Spelen

21:00 Cykel: World Tour - Tour de France

22:46 Motorcykel: Superbike-VM

23:18 Motorcykel: Superbike-VM

23:50 Formula FIA Championship Top 100

07:30 NBA

10:00 Fiskedestination

10:55 The Electric Odyssey

11:25 WTA All Access

12:00 Tennis: ATP Tour

14:00 SailGP Highlights

14:30 Marstrand Match Cup 2021

15:00 LaLiga: Best of Season

16:00 Sportmästarna

16:30 Freeride World Tour

17:00 Fiskedestination

18:05 Major League Soccer

20:00 NBA Action

20:30 Nature Boy Film

22:00 WTA All Access

22:30 Fiskedestination

23:30 Sverige springer

12:00 Anne-Sophie Mutter i Friedrichshain

13:10 New Species

14:00 History of Aviation

15:00 Gulag – the story

16:00 Luthersson läser världslitteraturen

16:30 Luthersson läser världslitteraturen

17:00 Terror

18:00 Patagoniens dolda glaciärer

19:00 Sahara series

20:00 Matador

21:20 Power and Piety

22:10 Liberalismens idéer

09:10 Little People, Big World

10:15 My 600-lb Life

11:20 My 600-lb Life

12:30 My 600-lb Life

13:40 My 600-lb Life

14:50 Doubling Down With The Derricos

16:00 Unexpected: Teenage & Pregnant

17:00 Curvy Brides' Boutique

18:00 90 Day Fiancé: The Other Way

20:00 90 Day Fiancé: The Other Way

21:00 Return to Amish

22:00 The Bad Skin Clinic

23:10 My Feet Are Killing Me: First Steps

23:45 Dr. Pimple Popper: Before The Pop

00:15 Dr. Pimple Popper

01:05 7 Little Johnstons

01:55 Say Yes to the Dress

02:45 Say Yes to the Dress

03:35 Cake Boss

09:00 Haverikommissionen

10:00 Heroes of The Sky: The Real Mighty Eighth Air Force

12:00 Ghost of the Minerva

13:00 World's Biggest Bullshark

14:00 Shark Gangs

15:00 The Sharks of Hawaii

16:00 Wicked Tuna

17:00 The Sand Eating Shark

18:00 Most Wanted Sharks

19:00 Storm Rising

20:00 Running Wild With Bear Grylls

21:00 Europa från ovan

22:00 Andra världskriget: Havets helvete

23:00 Fången på främmande mark

09:00 Mysteries At The Museum

10:00 Mysteries At The Museum

11:00 Mysteries At The Museum

12:00 Mysteries At The Museum

13:00 Mysteries At The Museum

14:00 Mysteries At The Museum

15:00 Mysteries of the Missing

16:00 Ghost Lab

17:00 Ghost Lab

18:00 NASA's Unexplained Files

19:00 Ghost Asylum

20:00 Ghost Asylum

21:00 Mysteries At The Hotel

22:00 NASA's Unexplained Files

23:00 Ghost Nation

01:00 Alaska Monsters

02:00 Alaska Monsters

03:00 Expedition Unknown

09:35 Forged With Steele

10:05 The Hunt for Baltic Gold

11:05 Chuck Norris' Epic Guide to Military Vehicles

12:05 Grant

14:05 American Pickers

15:00 American Pickers

16:00 The Strongest Man in History

17:00 WW2 Treasure Hunters

18:00 Knight Fight

19:00 The Food That Built The World

20:00 Banned from the Bible

21:00 Alien Files Unsealed

22:00 The Hunt for Baltic Gold

23:00 Knight Fight

00:00 The Food That Built The World

01:00 Banned from the Bible

02:00 Alien Files Unsealed

03:00 Eating History

03:30 Pawn Stars Best Of

godare.se

09:45 Festligare fika med Andrea

10:00 James Martin´s French Adventure

11:00 A taste of Italy with Nisha Katona

11:30 A Cook Abroad

12:40 Godare Mix

13:00 Garanterat Gott säsong 2

13:20 Il Podinos italienska matresa

13:40 Rick Stein´s Long Weekends

15:10 Festligare fika med Andrea

15:25 Matglädje med Ayla

15:40 Växtbaserat med Thess

16:00 Veganskt på grillen

16:20 Veganskt på grillen

16:40 Grill O' Clock med Per Ehrlund

16:55 Il Podinos italienska matresa

17:20 Field Trip with Curtis Stone Season 2

17:55 Asia Unplated with Diana Chan season 2

18:30 Gatumat & Gourmet med Pierre Orsander

18:45 Gatumat & Gourmet med Pierre Orsander

19:00 Matglädje med Ayla

19:15 Växtbaserat med Thess

19:35 Veganskt på grillen

19:55 Veganskt på grillen

20:15 Grill O' Clock med Per Ehrlund

20:30 Il Podinos italienska matresa

20:55 Field Trip with Curtis Stone Season 2

21:30 Asia Unplated with Diana Chan season 2

22:05 Gatumat & Gourmet med Pierre Orsander

22:20 Gatumat & Gourmet med Pierre Orsander

22:35 Matglädje med Ayla

22:50 Växtbaserat med Thess

23:10 Veganskt på grillen

23:30 Veganskt på grillen

23:50 Grill O' Clock med Per Ehrlund

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll