TV-tablå från den 16 Juli 2021

SVT1

09:00 Motor: Rally-VM

10:00 Allsång på Skansen

11:00 Antiques roadshow

12:00 Arkitekturens pärlor

12:10 Sommaröppet

13:10 Barnmorskan i East End

14:10 Quincy

15:00 Motor: Rally-VM

16:00 Rapport

16:15 Lokala nyheter

16:19 Sportnytt

16:25 Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv

16:35 The great house revival

17:30 Rapport

17:55 Lokala nyheter

18:00 Kändisbarnvakten

18:30 Pappas pengar

18:50 Sökarna

19:00 Ett fall för Vera

20:30 Rapport

20:35 Line of duty

21:35 Festen

22:00 Morden i Midsomer

23:30 Allsång på Skansen

02:55 The great house revival

03:50 Solens mat

SVT2

13:15 Penelope Keith's Hidden Coastal Villages

14:00 Rapport

14:05 Jens i Canada

14:45 Naturdagboken

14:55 Kork - hele landets orkester

15:35 Nyhetstecken

15:45 Uutiset

15:55 Oddasat

16:00 Washington

17:20 Tänk om

17:30 Kirmizi Oda

18:00 Om Inga

19:00 Aktuellt

19:25 Sportnytt

19:40 Loving Vincent Film

21:15 Världens historia: Ku Klux Klan

22:10 Alina idässä

22:40 Ketanes/Tillsammans

23:10 Svenska tv-historier: 70-talets barnprogram

23:45 Sportnytt

00:00 Nyhetstecken

TV3

09:00 New Amsterdam

10:00 The Real Housewives of Dallas

11:00 Project Runway

12:00 Lyxfällan

13:00 Masterchef USA

14:00 The Real Housewives of Dallas

15:00 Project Runway

16:00 Lyxfällan

17:00 Masterchef USA

18:00 Lyckoviken

19:00 Friends With Benefits Film

21:20 Horrible Bosses Film

23:25 Third Person Film

02:25 Mad About You

03:00 Hemliga beundrare

TV4

09:55 Home and Away

10:25 Home and Away

10:55 Kockarnas kamp

11:55 Sveriges mästerkock

12:55 En plats i solen: Vintersol

13:50 En plats i solen: Vintersol

14:50 Mandelmanns gård

15:50 Bli vän med V75

15:55 Sommar med Ernst

16:50 Keno

17:00 TV4Nyheterna

17:15 Sporten

17:20 TV4Vädret

17:30 Postkodmiljonären med Sommarvinnare

18:00 Tilde

19:00 Jag älskar dig - en skilsmässokomedi Film

20:00 TV4Nyheterna och sport

20:05 TV4Vädret

20:15 Jag älskar dig - en skilsmässokomedi Film

21:15 The Negotiator Film

00:00 Drillbit Taylor Film

02:00 En plats i solen: Vintersol

03:05 En plats i solen: Vintersol

 
Kanal 5

09:55 Big Bang Theory, The

10:25 Big Bang Theory, The

10:55 SOS Sverige

11:55 Havets hjältar

13:00 Böda Camping

14:00 Ullared

15:10 Big Bang Theory, The

15:45 Big Bang Theory, The

16:10 Sommaren med släkten

16:35 Sommaren med släkten

17:00 Evan Almighty Film

19:00 American Made Film

21:35 Big Bang Theory, The

22:00 Big Bang Theory, The

23:00 Evil Lives Here

00:05 Law & Order: Special Victims Unit

01:05 Södertäljepolisen

02:05 Alla mot alla med Filip och Fredrik

03:00 Världens tuffaste jobb med Carina Berg - Sign Language

TV6

09:30 Ink Master: Redemption

10:00 NCIS: Los Angeles

11:00 NCIS: Los Angeles

12:00 Elementary

13:00 L.A.'s Finest

14:00 NCIS: Los Angeles

15:00 NCIS: Los Angeles

16:00 Seinfeld

16:30 Seinfeld

17:00 The Simpsons

17:30 The Simpsons

18:00 Seinfeld

18:30 Seinfeld

19:00 Underworld: Blood Wars Film

20:55 Killing Gunther Film

22:55 S.W.A.T.

23:55 Cops

00:25 Cops

00:55 Men at Work

01:25 Men at Work

01:55 The Simpsons

02:25 The Simpsons

02:55 Family Guy

03:30 Family Guy

Sjuan

09:00 Mannen som talar med hundar

10:00 Ambulansen

11:00 Bomb Girls

12:00 Mord och inga visor

13:00 Diagnosis Murder

14:00 Det okända

15:00 Husjägarna - Danmark

16:00 A Place in the Sun: Home or Away

17:00 A Place in the Sun: Home or Away

18:00 Hudson & Rex

19:00 Instant Family Film

21:25 Fasandraeberne Film

23:50 Rosie Film

01:30 Paramedics: Emergency Response

02:00 Mordoffrens revansch

03:00 Judge Judy

03:30 Judge Judy

TV8

09:20 Escape to the Country

10:20 Jamie Does

11:30 Jamie Does

12:40 Escape to the Country

13:45 Midsomer Murders

16:00 Antiques Road Trip

17:00 Bones

18:00 NCIS

19:00 Elementary

20:00 Elementary

21:00 Father Brown

22:05 Father Brown

23:10 Hart to Hart

00:15 Hart to Hart

01:25 Escape to the Country

02:25 Escape to the Country

03:30 OSL 24-7

09:20 Böda Camping

10:20 Salvage Hunters

11:25 Wheeler Dealers

12:30 Ullared

13:35 A1: Highway Patrol

14:40 Top Gear

16:00 Böda Camping

17:00 Ullared

18:00 Södertäljepolisen

18:55 Kustbevakarna & SSRS

20:00 Lights Out Film

21:45 Top Gear

23:00 Södertäljepolisen

00:00 Criminal Minds

01:00 Alaska: The Last Frontier

02:05 Mysteries at the Museum

03:00 Gold Rush

TV10

09:00 Alaska State Troopers

10:00 Alaska State Troopers

11:00 Highway Thru Hell

12:00 Highway Thru Hell

13:00 Pawn Stars

13:30 Pawn Stars

14:00 Pawn Stars

14:30 Pawn Stars

15:00 Storage Wars

15:30 Storage Wars

16:00 American Pickers

17:00 American Pickers

18:00 Yukon Gold

19:00 Storage Wars

19:30 Storage Wars

20:00 Secrets of Nazi U-Boat Bases

21:10 Drug Wars

21:40 Drug Wars

22:10 Nightwatch Nation

23:10 Ice Road Truckers

00:05 Ice Road Truckers

01:05 Drug Wars

01:35 Drug Wars

02:05 Nightwatch Nation

03:00 The Gadget Show

03:30 The Gadget Show

Kanal 11

09:40 Ambulansen

10:10 Ambulansen

11:15 Curvy Brides Boutique

11:45 Flip or Flop

12:15 Flip or Flop

12:50 My Lottery Dream Home

13:20 My Lottery Dream Home

13:50 Hoarding: Buried Alive

15:25 Ambulansen

16:00 Flip or Flop

16:30 Flip or Flop

16:55 My 600-lb Life

18:00 Curvy Brides Boutique

18:30 Curvy Brides Boutique

19:00 Body Bizarre

20:05 Evil Lives Here

21:10 Curvy Brides Boutique

21:45 Curvy Brides Boutique

22:10 Deadly Affairs

23:20 Nightmare Next Door

00:20 Blood Relatives

01:25 House Hunters

01:55 House Hunters

02:25 Caribbean Life

02:50 Caribbean Life

03:20 Long Island Medium

Kanal 11

08:55 Dödligt väder

10:00 V65 Direkt

13:00 M.A.S.H.

13:30 M.A.S.H.

14:05 Police Interceptors

15:00 Police Interceptors

16:00 Dödligt väder

17:00 Kronofogden knackar på

18:00 Torpederna

19:00 Blue Bloods

20:00 Blue Bloods

21:00 Johan Falk

23:00 Jägarna Film

01:30 Mordutredarnas nya fall

03:05 Cheaters

 
SVT24

18:00 Hagen min

18:40 Der ingen skulle tru at nokon kunne bu

19:30 Mästaren

20:00 Ulven kommer

20:50 Kirmizi Oda

21:20 Bergman revisited: Infektionen

21:35 Festen - syntolkat

22:00 Auktionssommar - syntolkat

23:00 Auktionssommar - syntolkat

12:00 UR Samtiden

15:00 Historier fra Norge rundt

15:05 Astronauts - the toughest job in the Universe

15:55 Antikduellen

16:25 Byta liv på prov

17:20 Impossible engineering

18:05 Naturens utbrott

19:00 Kanaler, båtar och kärlek

19:45 Våra heliga byggnader

20:40 Framtidens vatten

21:30 Escape From Dubai: The Mystery Of The Missing Princess

22:25 Fantastiska uppfinningar

09:20 Deadliest Catch

10:25 Alaskan Bush People

11:30 Alaskan Bush People

12:35 How It's Made

13:10 How It's Made

13:45 Salvage Hunters

14:55 Salvage Hunters

16:00 Wheeler Dealers

17:00 Wheeler Dealers

18:00 Deadliest Catch

19:00 Scrap Kings

20:00 Naked and Afraid XL

21:00 Naked and Afraid XL

22:00 Naked And Afraid

23:05 Scrap Kings

00:05 Naked and Afraid XL

01:05 Blowing Up History

02:05 American Chopper (2018)

03:05 How It's Made

03:30 How It's Made

09:50 Pit Bulls & Parolees

10:45 Scaled

11:40 Crikey! It's the Irwins

12:35 Crikey! It's the Irwins

13:30 Homestead Rescue

14:25 Dr. Dee: Alaska Vet

15:20 The Bronx Zoo

16:15 The Bronx Zoo

17:10 The Bronx Zoo

18:05 Animal Cops Houston

19:00 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet

19:55 My Cat From Hell

20:50 My Cat From Hell

21:45 Pit Bulls & Parolees

22:40 Pit Bulls & Parolees

23:30 Zombie Sharks

00:15 Monsters Inside Me

01:00 Meet The Sloths

01:25 Meet The Sloths

01:45 Scaled

02:30 How Do Animals Do That?

02:55 How Do Animals Do That?

03:15 Dr. Dee: Alaska Vet

09:55 Peppa Pig

10:00 Pinos dagbok - grekiska

10:05 Pinos dagbok - grekiska

10:10 Godnattsagor - arabiska

10:15 Nyfiken på Sverige - tigrinja

10:20 In the night garden

10:50 Pippi Långstrump

11:15 Jakers

11:40 Super Wings

12:00 Tree Fu Tom

12:20 Amazing world of Gumball

12:35 Trapped

13:00 MI High

13:25 Pirate Islands

13:50 100 things to do before high school

14:10 Haunted Hathaways

14:35 Nina Patalo

14:40 The Oddbods show

14:50 Nate is late

15:00 Odd Squad

15:10 Bitz & Bob

15:25 Andy's baby animals

15:35 Louie & Yoko bygger

15:40 Bing Bunny

09:35 Just Roll With It

10:00 K.C. Undercover

10:25 K.C. Undercover

10:50 Coop & Cami Ask The World

11:15 Coop & Cami Ask The World

11:40 Sydney To The Max

12:05 Stuck In The Middle

12:30 Raven's Home

12:55 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

13:20 The Owl House

13:45 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

14:10 Bunk'd

14:35 Coop & Cami Ask The World

15:00 Just Roll With It

15:25 Descendants 3 Film

17:05 101 Dalmatian Street

17:20 Disney Fam Jam S1

17:50 Stuck In The Middle

18:20 K.C. Undercover

18:45 Coop & Cami Ask The World

19:10 Coop & Cami Ask The World

19:35 Jessie

20:00 Disney Fam Jam S1

20:25 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

20:45 Austin & Ally

21:10 Binny and the Ghost

21:35 Dog With A Blog

21:55 Disney The Lodge

22:20 Alex & Co.

22:40 The Evermoor Chronicles

23:05 Violetta

23:50 Violetta

00:35 Dude That's My Ghost

00:55 Good Luck Charlie

01:15 101 Dalmatian Street

01:40 Gronks, The

02:00 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

02:20 Kid Vs. Kat

02:35 Space Chickens In Space

03:00 PJ Masks

09:00 Familjen Annorlunda

10:00 Veterinären på Bondi Beach

11:00 Veterinären på Bondi Beach

12:00 Världens bästa veterinär

13:00 Världens bästa veterinär

14:00 Familjen Annorlunda

15:00 112 - på liv och död

16:00 112 - på liv och död

17:00 112 - Först på plats Australien

18:00 Helikopterakuten

19:00 Veterinären på landet

20:00 Världens bästa veterinär

21:00 112 - på liv och död

22:00 112 - på liv och död

23:00 Veterinären på landet

00:00 Världens bästa veterinär

01:00 112 - på liv och död

02:00 112 - på liv och död

03:00 Djurskyddarna

09:00 Lilla huset på prärien

10:00 Lilla huset på prärien

11:00 Frasier

11:30 Frasier

12:00 A Million Little Things

13:00 Vem dömer Amy?

14:00 Lilla huset på prärien

15:00 Lilla huset på prärien

16:00 M.A.S.H.

16:30 M.A.S.H.

17:00 M.A.S.H.

17:30 M.A.S.H.

18:00 Skål

18:30 Skål

19:00 Vem dömer Amy?

20:00 Diagnosis Murder

21:00 Frasier

21:30 Frasier

22:00 Skål

22:30 Skål

23:10 Skål

23:45 Som du vill ha mig Film

01:25 Två år i varje klass Film

03:00 Åsa-Nisse på semester Film

 

08:30 Danny Collins

10:50 Midnight Masquerade

12:35 Magic in the Moonlight

14:40 My Big Fat Greek Wedding

16:45 Sällskapsresan

19:00 Den ofrivillige golfaren

21:20 Beck

23:15 Mississippi Grind

01:25 June in January

03:15 Planet Action

03:55 Planet Action

SF Kanalen

09:00 Änglavakt

10:35 Kalabaliken i Bender

12:15 Bäst före

13:55 Ronja Rövardotter

16:00 LasseMajas Detektivbyrå: Skuggor över Valleby

17:15 Vinterviken

19:00 Jägarna

20:55 Jägarna 2

23:05 Jag är nyfiken - gul

01:05 Brott i paradiset

02:25 P & B

C More First

09:25 LasseMajas detektivbyrå - Stella Nostra

10:35 Attenti al Gorilla

12:05 Gooseboy

13:30 En komikers uppväxt

15:00 Radioactive

16:50 Shazam!

19:00 Five Feet Apart

20:55 You Should Have Left

22:25 Krudttønden

00:10 The Rental

01:35 Mary

03:05 Klara

C More Hits

08:25 Jay and Silent Bob Reboot

10:10 Lyckligare kan ingen vara

12:00 Adaptation

13:55 Barn

16:30 Hälsoresan - en smal film av stor vikt

18:10 Jag kommer hem igen till jul

20:00 It Chapter Two

22:45 Croce e delizia

00:25 The Mustang

02:00 Le Prince Oublié

03:40 Bröderna Lejonhjärta

08:25 Jay and Silent Bob Reboot

10:10 Lyckligare kan ingen vara

12:00 Adaptation

13:55 Barn

16:30 Hälsoresan - en smal film av stor vikt

18:10 Jag kommer hem igen till jul

20:00 It Chapter Two

22:45 Croce e delizia

00:25 The Mustang

02:00 Le Prince Oublié

03:40 Bröderna Lejonhjärta

08:25 Mannen från Mallorca

10:10 200 Cigarettes

11:50 Celle que vous croyez

13:30 Krakel Spektakel

14:45 Abominable

16:20 Sunes sommar

17:45 Star File (Long)

18:00 Drømmebyggerne

19:20 Beck - Levande begravd

20:50 Babyteeth

22:45 438 dagar

00:45 The Saga of Danny Hernandez

02:25 Capital in the Twenty-First Century

09:40 Teen Mom 2

10:25 Teen Mom 2

11:10 Are You The One?

11:50 Are You The One?

12:30 Catfish: The TV Show

13:15 Catfish: The TV Show

13:55 Catfish: The TV Show

14:40 Ridiculousness

15:00 Ridiculousness

15:25 Ridiculousness

15:45 Ridiculousness

16:05 Celebrity Bumps: Famous & Pregnant

16:50 Catfish: The TV Show

17:30 Catfish: The TV Show

18:10 Catfish: The TV Show

18:55 Ridiculousness

19:15 Ridiculousness

19:35 Ridiculousness

20:00 True Life Crime UK

20:45 True Life Crime UK

21:30 Ridiculousness

21:50 Ridiculousness

22:15 Ridiculousness

22:35 Ridiculousness

22:55 Jersey Shore Family Vacation

23:40 Jersey Shore Family Vacation

00:20 World Stage 2017

01:05 Night Videos

09:55 Alvinnn!!! och Gänget

10:20 44 Katter

10:35 Henry Danger

10:55 Henry Danger

11:20 Familjen Thunderman

11:45 Familjen Thunderman

12:05 SvampBob Fyrkant

12:30 SvampBob Fyrkant

12:45 SvampBob Fyrkant

12:55 Ollies ryggsäck

13:20 Här är Ponny

13:35 Här är Ponny

13:45 Familjen Casagrande

13:55 Familjen Casagrande

14:10 Lugn i stormen

14:20 Lugn i stormen

14:35 Lugn i stormen

15:00 Lugn i stormen

15:25 Henry Danger

15:50 Henry Danger

16:15 Tyler Perrys Young Dylan

16:35 Familjen Thunderman

17:00 Goldies nya gamla liv

17:25 Henry Danger

17:50 Henry Danger

18:15 Henry Danger

18:40 Familjen Thunderman

19:00 Familjen Thunderman

19:25 Tyler Perrys Young Dylan

19:50 Familjen Thunderman

20:15 Goldies nya gamla liv

20:40 Victorious

21:00 Victorious

21:25 iCarly

21:50 iCarly

22:15 Hunters hemlighet

22:35 Hunters hemlighet

23:00 Sam & Cat

08:16 Cykel: World Tour - Tour de France

10:11 The Minute

10:15 Cykel: World Tour - Tour de France

15:32 Offroadrally Silk way

16:06 Cykel Franska cupen Tro-Bro Léon

17:03 Cykel Mercan'tour Classic

18:00 Cykel: World Tour - Tour de France

19:57 Cykel Italienska mästerskapen Adriatica Ionica Race

20:56 Bågskytte: World Cup

21:31 Bågskytte: World Cup

22:06 Bågskytte: World Cup

22:37 Bågskytte: World Cup

23:11 Electric Touring Car Världscupen

00:09 Snooker: Welsh Open i Cardiff, Storbritannien

01:51 Bordtennis EM

02:26 Electric Touring Car Världscupen

02:52 Bordtennis EM

03:31 Touring Car: Världscupen

09:35 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

10:00 Katrineholm Open 2021 - Sammandrag

11:00 C More dokumentär Michael Vick

13:00 NB90's

13:30 C More dokumentär Morningside 5 Film

15:00 42 to 1 Film

16:00 Sportmästarna

16:30 Freeride World Tour

17:00 The Electric Odyssey

17:30 Wikegård vs

18:00 NB90's

18:30 LaLiga: Best of Season

18:45 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

19:00 Marstrand Match Cup 2021

19:30 WTA All Access

20:00 Vinnare V64

20:30 Sverige springer

21:00 PGA Tour

00:05 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

12:00 En oplanerad vildmark

13:00 Gold: The story of man’s 6000 year obesession

14:00 Self-knowledge

15:00 Matador

16:20 World’s greatest bridges

17:05 Salman Rushdie, death on a trail

18:00 Citizen Kahn

19:10 The World’s most powerful telescopes

20:10 Nilen – Femtusen år av historia

21:00 Terror

21:50 Luthersson läser världslitteraturen

22:20 Luthersson läser världslitteraturen

09:45 MasterChef Australia

10:50 MasterChef Australia

12:30 90 Days To Wed: Happily Ever After?

13:40 90 Days To Wed: Happily Ever After?

14:50 Say Yes to the Dress

15:25 Say Yes to the Dress

16:00 Sister Wives

17:00 Curvy Brides' Boutique

18:00 Curvy Brides' Boutique

19:00 90 Day Fiancé: The Other Way

21:00 90 Day Fiancé: The Other Way

22:00 Sex Sent Me to the ER

23:10 MasterChef Australia

00:15 MasterChef Australia

01:05 90 Days To Wed: Happily Ever After?

01:55 90 Days To Wed: Happily Ever After?

02:45 Counting On

03:35 Cake Boss

09:00 Flygplatssäkerhet: Brasilien

10:00 Den otroliga dr Pol

11:00 Det bästa av Haverikommissionen

12:00 Det bästa av Haverikommissionen

13:00 Sekunder från katastrof

14:00 Dränerade världshav: Djupdykning

15:00 Haverikommissionen

16:00 Det bästa av Haverikommissionen

17:00 When Sharks Attack

18:00 Ögonvittnen: Hajattacker - i dödens käftar

19:00 Egypten ovanifrån

20:00 Egypten ovanifrån

21:00 Haverikommisionen

22:00 Ögonvittnen: Hajattacker - i dödens käftar

23:00 Trafficked With Mariana Van Zeller

00:00 Fången på främmande mark

01:00 Nazisternas megabyggen: Amerikas krig

02:00 Sekunder från katastrof

03:00 Det bästa av Haverikommissionen

09:00 NASA's Unexplained Files

10:00 Mysteries At The Museum

11:00 Barnwood Builders

12:00 Barnwood Builders

13:00 Edge of Alaska

14:00 Mysteries At The Museum

15:00 Mysteries At The Museum

16:00 Finding Bigfoot

17:00 NASA's Unexplained Files

18:00 Expedition Unknown

19:00 Ghosts Of Morgan City

20:00 Most Terrifying Places

21:00 Mysteries At The Museum

22:00 Mysteries At The Hotel

23:00 Mysteries At The Museum

00:00 Expedition Unknown

01:00 Mysteries At The Museum

02:00 Mysteries At The Museum

03:00 NASA's Unexplained Files

09:05 Forged in Fire

10:05 WWII's Most Daring Raids

11:05 The Food That Built The World

12:05 Chuck Norris' Epic Guide to Military Vehicles

13:05 American Pickers

14:05 Forged in Fire

15:00 American Pickers

16:00 Arctic: Alone

17:00 American Pickers

18:00 Swamp People: Serpent Invasion

19:00 The Strongest Man in History

20:00 Brothers In Arms

21:00 Counting Cars

22:00 Chuck Norris' Epic Guide to Military Vehicles

23:00 Swamp People: Serpent Invasion

00:00 The Strongest Man in History

01:00 Brothers In Arms

02:00 Counting Cars

03:00 Arctic: Alone

godare.se

09:50 Cook Like An Italian Säsong 2

10:35 James Martin´s French Adventure

11:50 Nigella: At my table

12:25 Grill O' Clock med Per Ehrlund

12:40 Markiz Inspirerar

12:55 Godare Mix

13:15 Il Podinos italienska matresa

13:35 Cook Like An Italian Säsong 2

14:20 James Martin´s French Adventure

15:35 Matglädje med Ayla

15:50 Växtbaserat med Thess

16:10 Far Flung with Gary Mehigan

17:10 Jimmy Shu's Taste of the Territory

17:45 Sarah Graham´s Food Safari

18:15 A taste of Italy with Nisha Katona

18:45 Garanterat gott

19:00 Two Hairy Bikers - Comfort Food

19:55 Matglädje med Ayla

20:10 Växtbaserat med Thess

20:30 Far Flung with Gary Mehigan

21:30 Jimmy Shu's Taste of the Territory

22:05 Sarah Graham´s Food Safari

22:35 A taste of Italy with Nisha Katona

23:05 Garanterat gott

23:20 Two Hairy Bikers - Comfort Food

00:15 Matglädje med Ayla

00:30 Växtbaserat med Thess

00:50 Far Flung with Gary Mehigan

01:50 Jimmy Shu's Taste of the Territory

02:25 Sarah Graham´s Food Safari

02:55 A taste of Italy with Nisha Katona

03:25 Garanterat gott

03:40 Two Hairy Bikers - Comfort Food

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll