TV-tablå från den 14 Juli 2021

SVT1

09:35 Mästaren

10:05 Hallberg

10:20 Sommaröppet

11:20 Limelight Film

13:35 Hagen min

14:15 Auktionssommar

15:15 McLeods döttrar

16:00 Rapport

16:15 Lokala nyheter

16:19 Sportnytt

16:25 Flugor

16:30 Ellan matkassa - Etelä-Italia

17:00 När livet vänder

17:30 Rapport

17:55 Lokala nyheter

18:00 Uppdrag granskning sommar

19:00 Victoriakonserten 2021

20:35 Kronprinsessan Victorias fond

20:40 Rapport

20:45 Matchocken

21:15 Överlevarna

21:45 Skam Deutschland

22:05 Ulven kommer

23:00 Vi eller aldrig

SVT2

13:10 Penelope Keith's Hidden Coastal Villages

14:00 Rapport

14:05 Nya perspektiv

15:05 Ketanes/Tillsammans

15:35 Nyhetstecken

15:45 Uutiset

15:55 Oddasat

16:00 Möte med

16:15 Bokklubben - Kirjaklypi

16:30 The French revolution

17:25 Tänk om

17:30 Kirmizi Oda

18:00 Wild North

18:55 Anslagstavlan

19:00 Aktuellt

19:25 Sportnytt

19:40 Babylon Berlin - Den stumma döden

21:15 Alina idässä

21:45 Jens i Canada

22:25 Bokklubben - Kirjaklypi

22:40 The French revolution

23:45 Sportnytt

TV3

09:00 New Amsterdam

10:00 The Real Housewives of Dallas

11:00 Project Runway

12:00 Lyxfällan

13:00 Masterchef USA

14:00 The Real Housewives of Dallas

15:00 Project Runway

16:00 Lyxfällan

17:00 Masterchef USA

18:00 Lyxfällan

19:00 Midsomer Murders

21:00 NCIS: Los Angeles

22:00 NCIS

23:00 Svenska fall

TV4

09:55 Home and Away

10:25 Home and Away

10:55 Kockarnas kamp

11:55 Sveriges mästerkock

12:55 En plats i solen: Vintersol

13:50 En plats i solen: Vintersol

14:50 Mandelmanns gård

15:50 Sommar med Ernst

16:25 Lotto, joker och drömvinsten

16:35 Sommar med Ernst

16:50 Keno

17:00 TV4Nyheterna

17:15 Sporten

17:20 TV4Vädret

17:30 Halv åtta hos mig

18:00 Solsidan

18:30 Solsidan

19:00 Death in Paradise

20:00 TV4Nyheterna

20:15 Sporten

20:25 TV4Vädret

20:30 CSI

21:25 Hawaii 5-0

22:25 Hawaii 5-0

23:25 MacGyver (2016 & 2017)

00:20 En plats i solen: Vintersol

01:20 En plats i solen: Vintersol

02:25 Paramedics: Emergency Response

03:05 Garden Rescue

 
Kanal 5

09:00 Grey's Anatomy

10:05 Big Bang Theory, The

10:35 Big Bang Theory, The

11:05 SOS Sverige

12:05 Havets hjältar

13:10 Böda Camping

14:20 Ullared

15:25 Big Bang Theory, The

16:00 Big Bang Theory, The

16:20 Sommaren med släkten

16:50 Sommaren med släkten

17:15 Shrek 2 Film

19:00 Pacific Rim: Uprising Film

21:30 Big Bang Theory, The

21:55 Big Bang Theory, The

22:20 Helt perfekt

22:55 Evil Lives Here

TV6

09:30 Ink Master: Redemption

10:00 NCIS: Los Angeles

11:00 NCIS: Los Angeles

12:00 Elementary

13:00 Elementary

14:00 NCIS: Los Angeles

15:00 NCIS: Los Angeles

16:00 Seinfeld

16:30 Seinfeld

17:00 The Simpsons

17:30 The Simpsons

18:00 Seinfeld

18:30 Seinfeld

19:00 Homefront Film

21:05 The Blacklist

22:05 The Shield

23:05 Cops

23:35 Cops

Sjuan

09:00 Mannen som talar med hundar

10:00 Ambulansen

11:00 Bomb Girls

12:00 Mord och inga visor

13:00 Diagnosis Murder

14:00 Det okända

15:00 Husjägarna - Danmark

16:00 A Place in the Sun: Home or Away

17:00 A Place in the Sun: Home or Away

18:00 Garden Rescue

19:00 Jorden runt med tåg

20:00 Wonderland

21:00 Agatha Christie's Marple

23:00 Mordoffrens revansch

TV8

09:20 Escape to the Country

10:20 Jamie Does

11:30 Jamie Does

12:40 Murder, She Wrote

13:45 Midsomer Murders

16:00 Antiques Road Trip

17:00 Bones

18:00 NCIS

19:00 Jamie & Jimmy's Food Fight Club

20:10 The Bucket List Film

22:00 Murder, She Wrote

23:05 Hart to Hart

09:15 Böda Camping

10:20 Salvage Hunters

11:25 Wheeler Dealers

12:30 Ullared

13:35 Border Security

14:10 Border Security

14:45 Top Gear

16:00 Böda Camping

16:50 Ullared

17:45 Border Security

18:20 Border Security

18:55 Property Brothers

20:00 Happy Death Day Film

22:00 Top Gear

23:15 Border Security

23:45 Border Security

00:10 Criminal Minds

01:05 Alaska: The Last Frontier

02:10 Mysteries at the Museum

03:00 Gold Rush

TV10

09:00 Alaska State Troopers

10:00 Alaska State Troopers

11:00 Highway Thru Hell

12:00 Highway Thru Hell

13:00 Pawn Stars

13:30 Pawn Stars

14:00 Pawn Stars

14:30 Pawn Stars

15:00 Storage Wars

15:30 Storage Wars

16:00 American Pickers

17:00 American Pickers

18:00 Yukon Gold

19:00 Storage Wars

19:30 Storage Wars

20:00 The Curse of Oak Island

21:00 Drug Wars

21:30 Drug Wars

22:00 Nightwatch Nation

23:00 Ice Road Truckers

Kanal 11

09:40 Ambulansen

10:10 Ambulansen

10:40 Curvy Brides Boutique

11:10 Curvy Brides Boutique

11:45 Flip or Flop

12:15 Flip or Flop

12:45 My Lottery Dream Home

13:15 My Lottery Dream Home

13:45 Hoarding: Buried Alive

14:55 Ambulansen

15:25 Ambulansen

16:00 Flip or Flop

16:25 Flip or Flop

16:50 My 600-lb Life

17:55 Curvy Brides Boutique

18:25 Curvy Brides Boutique

19:00 Body Bizarre

20:05 Evil Lives Here

21:20 Curvy Brides Boutique

21:45 Curvy Brides Boutique

22:20 Deadly Affairs

Kanal 11

09:00 All New Traffic Cops

10:00 Polis på plats

10:30 Polis på plats

11:00 Kronofogden knackar på

12:00 Magiska blåsningar

12:30 Magiska blåsningar

13:00 M.A.S.H.

13:30 M.A.S.H.

14:00 Police Interceptors

15:00 Police Interceptors

15:55 Dödligt väder

17:00 V86 Direkt

20:00 Jägarna II Film

22:40 Mark of a Killer

23:45 Goat Film

 
SVT24

17:30 Auktionssommar - syntolkat

18:30 Konstsamlarna

19:00 Victoriakonserten 2021 - syntolkat

20:35 Superföräldrar - syntolkat

21:05 Kirmizi Oda

21:35 McLeods döttrar

22:20 Radherrann

23:05 Agenda - teckenspråkstolkat

12:00 UR Samtiden

15:00 Kampen om kronan

15:10 Kampen om kronan

15:20 Demenskören

16:20 Våra heliga byggnader

17:10 Mäktiga sjöar

18:05 Astronauts - the toughest job in the Universe

19:00 Escape From Dubai: The Mystery Of The Missing Princess

19:50 The men who built America: Frontiersmen

20:20 Vilda djurs beskyddare

21:15 Till fots genom Arabien

22:05 Tidstjuvar och gratisarbete

09:20 Deadliest Catch

11:30 Alaskan Bush People

12:35 How It's Made

13:10 How It's Made

13:45 Salvage Hunters

14:55 Salvage Hunters

16:00 Wheeler Dealers

17:00 Wheeler Dealers

18:00 Salvage Hunters: The Restorers

19:00 Shed And Buried

19:30 Shed And Buried

20:00 Undercover Billionaire: Comeback City

21:00 Alaskan Bush People

22:00 Naked and Afraid XL

23:05 Shed And Buried

23:35 Shed And Buried

00:05 Undercover Billionaire: Comeback City

01:05 Blowing Up History

02:05 Kindig Customs

03:05 How It's Made

03:30 How It's Made

09:50 Pit Bulls & Parolees

10:45 Scaled

11:40 Crikey! It's the Irwins

12:35 Crikey! It's the Irwins

13:30 Homestead Rescue

14:25 Dr. Dee: Alaska Vet

15:20 Animal Cribs

16:15 Animal Cribs

17:10 Animal Cribs

18:05 Pit Bulls & Parolees

19:00 My Cat From Hell

19:55 My Cat From Hell

20:50 My Cat From Hell

21:45 Pit Bulls & Parolees

22:40 Pit Bulls & Parolees

23:30 Return to the Isle of Jaws

09:55 Peppa Pig

10:00 Prick och Fläck på fläcken - lulesamiska

10:10 Becca's Bunch

10:20 In the night garden

10:50 Pippi Långstrump

11:15 The Fox Badger Family

11:30 Hejolojla

11:45 Bolibompafamiljen

11:50 Waffle the wonder dog

12:00 P.King Duckling

12:20 Amazing world of Gumball

12:30 Trapped

12:55 MI High

13:20 Pirate Islands

13:45 100 things to do before high school

14:05 Haunted Hathaways

14:30 Nina Patalo

14:40 Furiki Wheels

14:50 Dennis & Gnasher - Unleashed

15:00 Odd Squad

15:10 Mästerflygarna

15:25 Andy's baby animals

15:35 Hoot Hoot go!

15:40 Bing Bunny

09:35 Just Roll With It

10:00 K.C. Undercover

10:25 K.C. Undercover

10:50 Coop & Cami Ask The World

11:15 Coop & Cami Ask The World

11:40 Sydney To The Max

12:05 Stuck In The Middle

12:30 Raven's Home

12:55 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

13:20 The Owl House

13:45 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

14:10 Bunk'd

14:35 Coop & Cami Ask The World

15:00 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

15:25 Sydney To The Max

15:50 K.C. Undercover

16:15 Raven's Home

16:40 Gabby Duran & The Unsittables

17:05 Bunk'd

17:30 Bunk'd

17:55 Stuck In The Middle

18:20 K.C. Undercover

18:45 Coop & Cami Ask The World

19:10 Coop & Cami Ask The World

19:35 Jessie

20:00 Disney Fam Jam S1

20:25 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

20:45 Austin & Ally

21:10 Binny and the Ghost

21:35 Dog With A Blog

21:55 Disney The Lodge

22:20 Alex & Co.

22:40 The Evermoor Chronicles

23:05 Violetta

23:50 Violetta

09:00 Familjen Annorlunda

10:00 Veterinären på Bondi Beach

11:00 Veterinären på Bondi Beach

12:00 Världens bästa veterinär

13:00 Världens bästa veterinär

14:00 Familjen Annorlunda

15:00 112 - på liv och död

16:00 112 - på liv och död

17:00 112 - Först på plats Australien

18:00 Helikopterakuten

19:00 Veterinären på landet

20:00 Världens bästa veterinär

21:00 112 - på liv och död

22:00 112 - på liv och död

23:00 Veterinären på landet

09:00 Lilla huset på prärien

10:00 Lilla huset på prärien

11:00 Frasier

11:30 Frasier

12:00 A Million Little Things

12:55 Vem dömer Amy?

13:50 Lilla huset på prärien

14:55 Lilla huset på prärien

15:55 M.A.S.H.

16:25 M.A.S.H.

16:55 M.A.S.H.

17:25 M.A.S.H.

18:00 Skål

18:30 Skål

19:00 Vem dömer Amy?

20:00 Diagnosis Murder

21:00 Frasier

21:30 Frasier

22:00 Skål

22:30 Skål

23:10 Skål

23:45 Alle man på post Film

 

08:40 Captain Fantastic

11:05 Kiss at Pine Lake

12:55 Midnight in Paris

14:50 Delivery Man

17:15 Love in Store

19:00 Sällskapsresan II - Snowroller

21:00 Beck

22:55 Whistleblower, The

SF Kanalen

09:00 Landstormens lilla argbigga

10:30 Pirret

11:25 Emil och griseknoen

13:00 Mamma Mu och Kråkan

14:15 Joker

16:00 LasseMajas detektivbyrå - Kameleontens hämnd

17:35 Hata Göteborg

19:00 Bitchkram

20:40 Monica Z

22:35 Under solen

C More First

08:40 Wonder Boy

10:15 Le Prince Oublié

11:55 LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet

13:15 Yesterday

15:10 Se upp för Jönssonligan

17:10 Miss You Already

19:00 Nova Vita

19:50 Nova Vita

20:35 Killerman

22:25 Harriet

C More Hits

08:40 Godzilla: King of the Monsters

10:50 Lyckligare kan ingen vara

12:40 Downton Abbey

14:40 Radioactive

16:30 SOS - en segelsällskapsresa

18:15 A Little Bit of Heaven

20:00 The Rental

21:25 The Saga of Danny Hernandez

23:05 Undtagelsen

08:40 Godzilla: King of the Monsters

10:50 Lyckligare kan ingen vara

12:40 Downton Abbey

14:40 Radioactive

16:30 SOS - en segelsällskapsresa

18:15 A Little Bit of Heaven

20:00 The Rental

21:25 The Saga of Danny Hernandez

23:05 Undtagelsen

09:40 What Women Want

11:45 The Secret Garden

13:25 Hope Gap

15:05 SamSam

16:20 Pokémon: Detective Pikachu

18:00 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

20:15 Beck - I Guds namn

21:45 The Goldfinch

00:10 The Secrets We Keep

01:45 Barn

09:40 Teen Mom UK: Their Stories

10:25 Teen Mom 2

11:05 Are You The One?

11:50 Are You The One?

12:30 Catfish: The TV Show

13:10 Catfish: The TV Show

13:55 Catfish: The TV Show

14:40 Ridiculousness

15:00 Ridiculousness

15:20 Ridiculousness

15:45 Ridiculousness

16:05 Celebrity Bumps: Famous & Pregnant

16:50 Catfish: The TV Show

17:30 Catfish: The TV Show

18:10 Catfish: The TV Show

18:55 Ridiculousness

19:15 Ridiculousness

19:35 Ridiculousness

20:00 Ridiculousness

20:20 Ridiculousness

20:45 Ridiculousness

21:05 Ridiculousness

21:25 Ridiculousness

21:50 Ridiculousness

22:10 Ridiculousness

22:35 Ridiculousness

22:55 Jersey Shore Family Vacation

23:40 Jersey Shore Family Vacation

09:55 Alvinnn!!! och Gänget

10:20 44 Cats

10:35 Henry Danger

10:55 Henry Danger

11:20 Familjen Thunderman

11:40 Familjen Thunderman

12:00 SvampBob Fyrkant

12:30 SvampBob Fyrkant

12:45 SvampBob Fyrkant

13:00 Ollies ryggsäck

13:20 Här är Ponny

13:35 Här är Ponny

13:45 Familjen Casagrande

14:00 Familjen Casagrande

14:10 Lugn i stormen

14:25 Lugn i stormen

14:35 Lugn i stormen

15:00 Lugn i stormen

15:25 Henry Danger

15:50 Henry Danger

16:15 Tyler Perrys Young Dylan

16:40 Danger Force

17:00 Goldies nya gamla liv

17:25 Henry Danger

17:50 Henry Danger

18:15 Henry Danger

18:40 Familjen Thunderman

19:05 Familjen Thunderman

19:30 Tyler Perrys Young Dylan

19:55 Danger Force

20:15 Goldies nya gamla liv

20:40 Victorious

21:00 Victorious

21:25 iCarly

21:50 iCarly

22:10 Hunters hemlighet

22:35 Hunters hemlighet

22:55 Sam & Cat

09:47 Cykel: World Tour - Tour de France

15:08 The Minute

15:10 Ridsport: Global Champions Tour i Valkenswaard

16:44 Ridsport: FEI Nations Cup i St Gall

17:58 The Minute

18:00 Trailblazers

18:10 Cykel: World Tour - Tour de France

20:06 Cykel Italienska mästerskapen Adriatica Ionica Race

21:06 Formel E, VM

22:04 Formel E, VM

23:01 Skytte EM

09:35 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

10:00 Outraged

11:00 One Year Two Muskies?

11:30 One Year Two Muskies?

12:00 PGA TOUR Highlights

13:00 NB90's

13:30 UEFA Fotbolls-EM: Daily Highlights

14:30 UEFA Fotbolls-EM: Daily Highlights

15:30 UEFA Fotbolls-EM: Daily Highlights

16:00 Sportmästarna

16:30 Freeride World Tour

17:00 The Electric Odyssey

17:30 Wikegård vs

18:00 Fiskedestination

19:00 LaLiga: Best of Season

20:00 Serie A Highlights Show

21:00 La Liga Top Moments

21:30 Wikegård vs

22:00 WTA All Access

22:35 Fiskedestination

23:30 Sverige springer

11:50 Terror

12:40 Engelsbergsseminariet 2015: Krig

13:00 Underjordiskt vatten – Mänsklighetens hopp

14:00 Self-knowledge

15:00 Versailles rediscovered: The Sun King’s vanished palace

16:00 Livet innanför rustningen

17:00 Första stjärnan från solen

17:45 En ny bok

18:00 Matador

19:20 Nilen – Femtusen år av historia

20:10 Anne-Sophie Mutter i Friedrichshain

21:20 World’s greatest bridges

22:05 Gold: The story of man’s 6000 year obesession

08:05 My 600-lb Life

10:15 MasterChef Australia

12:30 90 Days To Wed: Happily Ever After?

13:40 90 Days To Wed: Happily Ever After?

14:50 Say Yes to the Dress

15:25 Say Yes to the Dress

16:00 Sister Wives

17:00 Unexpected: Teenage & Pregnant

18:00 My 600-lb Life: Where Are They Now?

20:00 Skin Tight

21:00 Body Bizarre

22:00 Sex Sent Me to the ER

23:10 MasterChef Australia

00:15 MasterChef Australia

01:30 90 Days To Wed: Happily Ever After?

02:20 90 Days To Wed: Happily Ever After?

03:10 Cake Boss

03:35 Cake Boss

09:00 Så tar man en kokainsmugglare

10:00 Den otroliga dr Pol

11:00 Det bästa av Haverikommissionen

12:00 Det bästa av Haverikommissionen

13:00 Sekunder från katastrof

14:00 Dränerade världshav: Djupdykning

15:00 Haverikommissionen

16:00 Det bästa av Haverikommissionen

17:00 When Sharks Attack

18:00 The Sharks of Hawaii

19:00 Storm Rising

20:00 America's Deadliest Volcano Disaster

21:00 Haverikommisionen

22:00 The Sharks of Hawaii

23:00 Trafficked With Mariana Van Zeller

09:00 NASA's Unexplained Files

10:00 Mysteries At The Museum

11:00 Barnwood Builders

12:00 Barnwood Builders

13:00 Edge of Alaska

14:00 Mysteries At The Museum

15:00 Mysteries At The Museum

16:00 Finding Bigfoot

17:00 NASA's Unexplained Files

18:00 Expedition Unknown

19:00 The Holzer Files

20:00 Kindred Spirits

21:00 Mountain Monsters

22:00 In Search Of Monsters

23:00 Mysteries At The Museum

00:00 Expedition Unknown

01:00 Mysteries At The Museum

02:00 Mysteries At The Museum

03:00 NASA's Unexplained Files

09:05 Forged in Fire

10:05 Swamp People: Serpent Invasion

11:05 Banned from the Bible

12:05 The Curse of Oak Island

13:05 American Pickers

14:05 Forged in Fire

15:00 American Pickers

16:00 Arctic: Alone

17:00 American Pickers

18:00 Forged in Fire

19:00 Forged in Fire

20:00 Knight Fight

21:00 Forged in Fire: Knife or Death

22:00 The Curse of Oak Island

23:00 Forged in Fire

godare.se

09:50 Wild Harvest

10:20 Sarah Graham´s Food Safari

10:45 Tareq Taylor’s Nordic Cookery

11:45 Three blue ducks

12:10 Växtbaserat med Thess

12:30 Asia Unplated with Diana Chan season 2

13:10 Water Heart Food

13:40 Wild Harvest

14:10 Sarah Graham´s Food Safari

14:35 Tareq Taylor’s Nordic Cookery

15:35 Two Hairy Bikers - Comfort Food

16:30 Cook Like An Italian Säsong 2

17:10 Jamie Oliver Keep Cooking and Carry on

17:40 Nigella: At my table

18:15 Jimmy Shu's Taste of the Territory

18:50 Wild Harvest

19:20 Luke Nguyen's Street Food Asia

19:50 Two Hairy Bikers - Comfort Food

20:45 Cook Like An Italian Säsong 2

21:25 Jamie Oliver Keep Cooking and Carry on

21:55 Nigella: At my table

22:30 Jimmy Shu's Taste of the Territory

23:05 Wild Harvest

23:35 Luke Nguyen's Street Food Asia

00:05 Two Hairy Bikers - Comfort Food

01:00 Cook Like An Italian Säsong 2

01:40 Jamie Oliver Keep Cooking and Carry on

02:10 Nigella: At my table

02:45 Jimmy Shu's Taste of the Territory

03:20 Wild Harvest

03:50 Luke Nguyen's Street Food Asia

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll