TV-tablå från den 15 Juli 1999

SVT1

09:15 Nyheter från svt24

14:10 Solstakväll i Vänerland

15:10 Reportrarna

16:10 StudioReportrarna

17:00 Peters Pärlor

17:30 Otroligt antikt

18:00 Gröna rum

18:25 Blomsterspråk

18:30 Sesam

19:00 Star Trek: Voyager

19:45 Rackan Rex

19:59 Rackan Rex

20:00 Solstakväll i Vänerland

21:00 Aktuellt

21:30 A-ekonomi

21:40 Sportnytt

21:55 Aktuellt

22:00 Livet kan börja

22:58 Livet kan börja

23:30 Varan-TV

00:00 Varan-TV

SVT2

09:15 Alarm

09:20 Hörrö Arnold

09:45 Sommarhajk

17:45 Nyhetstecken.

17:50 Uutiset - Nyheter

18:00 Aktuellt

18:15 Landsbyen - en by i Danmark

18:45 Krutgubbar

19:15 Anslagstavlan

19:20 Regionala nyheter

19:30 Rapport

20:00 På turné

21:00 Seriestart: Flickorna vid Berkeley Square

21:50 Magiska teatern

21:55 Vikinglotto.

22:00 Regionala nyheter

22:10 Sommarnattens skeende

23:00 Rapport.

23:10 Svenska ljus

TV3

16:00 Ricki Lake

16:30 Pantertanter

17:00 Baywatch

17:55 Ricki Lake

18:50 TV3 Direkt

19:00 Simpsons

19:30 Seinfeld

20:00 Nikita

20:55 TV3 Direkt

21:00 Farlig vänskap

22:35 Bakom kulisserna: Matrix

23:05 Våra värsta år

23:35 Seinfeld

TV4

06:00 Nyhetsmorgon

11:35 Grannar emellan

12:00 Nyheterna och vädret

15:10 Long John Silver

17:00 Matador

17:55 Keno

18:00 Lokala nyheter

18:11 Lokal-TV

18:27 Lokala nyheter och väder

18:30 Nyheterna

18:55 Vädret

19:00 Jeopardy!

19:30 Sju Systrar

20:00 Reprisstart: Full fräs med Stefan och Krister

20:30 Tredje klotet från solen

21:00 Chicago Hope

21:45 Upptäcktsresan

22:00 Nyheterna

22:20 Lokala nyheter

22:25 Vädret

22:30 Sporten

22:45 I mördarens spår

23:45 Pojkarna från Brasilien

 
Kanal 5

06:00 Kuckelikul

06:30 Barnprogram: Bambubjörnarna

06:55 Barnprogram: My Little Pony

07:20 Barnprogram: Nils Holgersson

07:50 Barnprogram: Simba - lejonkungen

08:20 Barnprogram: Zorro

08:50 Moesha

09:15 Jenny Jones

10:10 Roseanne

13:30 Vänner och Fiender

14:00 Vänner och Fiender

14:30 Glamour

15:00 Systrar

16:00 Renegade

16:55 Jenny Jones

17:50 Lois och Clark

18:50 Barnsjukhuset

19:30 Ögonvittnen

20:00 Genom nyckelhålet

20:30 Hon och Han

21:00 TORSDAGSTHRILLERN I ondskans skugga

22:40 McCallum

23:45 Frasier

00:15 Pang i bygget

00:50 Mission Impossible

01:50 Kung Fu – Legenden

02:45 Pluton B i Vietnam

TV6

18:00 Öronhunden - insekternas fiende

18:30 Alligatorns vattenhål

19:00 Europas födelse: Ur is är du kommenÖ

20:00 Hajen - den sanna berättelsen

21:00 Tuff Turf

23:00 Seriestart: Baywatch

TV4+

Tablå saknas

TV8

18:00 Raceressen - Jack Brabham

18:50 Charterarrangören

19:15 Veterinärerna

19:50 Ekonominytt

20:00 Techno 2100

20:25 Djurriket:

20:50 Ekonominytt

21:00 Det förflutnas landskap

21:50 Ekonominytt

22:00 Camel outback

22:50 Ekonominytt

23:00 Maffia

23:25 O som i Ortmark Special - Gäst: Leif Johansson

Tablå saknas

ZTV

05:00 Musik

07:00 Veckans hitvarning

07:05 Musik forts.

09:00 David Letterman Show

10:05 Musik

18:35 Melrose Place

19:30 Sabrina - Tonårshäxan

20:00 Extremsport: High 5

20:30 Miami Vice

21:30 Långfilm: Junior

23:35 David Letterman Show

00:30 Musik

TV400

Tablå saknas

TV4 Sport Xtra

Tablå saknas

 
SVT24

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

 

Tablå saknas

SF Kanalen

Tablå saknas

C More First

Tablå saknas

Canal+

05:20 Här var´e pojkar!

07:00 Madagaskars cowboy

07:55 Babar

08:20 Det finns bara en sol

09:30 Big Bullet

11:05 Anaconda

12:30 Att ha

14:00 The Preacher´s Wife

16:00 Bågar och drömmar

17:15 The Rage

18:50 The Crow - The Brother’s Keeper

19:35 Vad pojkar vill ha - Wet Nurse

20:00 Högt pris

21:45 The Arrival II

23:30 Mordet på Versace

TV1000

06:00 Miss Brodies bästa år

08:00 Greven av Monte Cristo, del 4

10:00 Lilla Jönssonligan på styva linan

12:00 Gissa vem som kommer på middag

14:00 Norma Rae

16:00 Skrållan, Ruskprick och Knorrhane

18:00 Endast för män

20:00 The Island of Dr. Moreau

21:45 Total Eclipse

00:00 XXX - olaga intrång

01:30 Närbild: Danny Glover

02:00 Switchback

Tablå saknas

Tablå saknas

07:00 Eureekas drömslott

07:30 Allegras fönster

08:00 Rugrats

08:30 Hey Arnold!

09:00 Busiga bävrar

09:30 Vilda familjen Thornberrys.

10:00 Aaahh!!! Riktiga monster

10:30 KABLAM!

11:00 Kenan och Kel.

11:30 The journey of Allen Strange.

12:00 Clarissa

12:30 The adventures of Pete och Pete

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

godare.se

Tablå saknas

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll