TV-tablå från den 13 Februari 1999

SVT1

07:25 Villgott och Villja

07:35 Värsta, bästa vänner!

07:50 Muzzy comes back

08:00 Abrakadabra

08:30 Disneystunden med Nalle Puh

09:00 Space Cases

09:25 Voxpop 1:an

09:30 Hjärnkontoret

10:00 Bala-Bala - samisk barnserie

10:15 För barn - på finska: Juttu

10:30 Barnprogram: Hej små knattar!

11:00 Ekg

11:15 Så såg vi sommaren då

11:30 Hört mit!

11:45 Runt i naturen

11:55 Experimentet

12:00 Teknik och vetenskap

12:15 Lilla löpsedeln

13:05 Tango

13:35 Mosaik

14:25 Så ska det låta

15:25 Sweden hockey games: Sverige-Tjeckien

16:50 Lakme

17:00 Musik: Muti dirigerar Beethovens sjunde symfoni

17:45 Sweden hockey games: Sverige-Tjeckien

18:00 Simpor och grodfötter

18:30 Disneydags

19:30 2000 Eva och Adam

20:00 Frank Sinatra

20:50 Stockholmspärlor

21:00 Aktuellt

21:15 VM i alpint

21:25 VM i alpint

22:00 Svenska Rallyt

22:30 Från jorden till månen

00:10 Mitt i naturen - film

SVT2

08:05 Livslust

08:30 Oldsbergs Europa

09:00 Nova

09:30 Plus

10:00 VM i skidskytte

11:00 På teckenspråk

11:00 Teckenlådan

11:20 3U

11:35 Dövnytt med sport

11:45 Nyhetstecken

12:00 VM i skidskytte

13:00 Svenska Rallyt

13:50 De tre vännerna

14:00 Lördags-teven

16:50 Sweden hockey games: Sverige-Tjeckien

17:45 Lotto

17:55 Helgmålsbön

18:00 Aktuellt

18:15 VM i skidskytte

18:25 VM i alpint

19:15 Sportnytt

19:30 Rapport

20:00 Svensson, Svensson

20:25 Från och med herr Gunnar Papphammar

20:30 Prat i kvadrat

21:00 S:t Mikael

21:45 I rättvisans grepp

23:15 Rapport

23:20 Offer och gärningsmän

TV3

19:00 Dawsons Creek

20:00 Säsongstart: Roliga timmen

20:55 TV3 Direkt

21:00 Fatal Instinct

22:40 Made of Steel

00:30 I lagens namn

TV4

08:00 Gomårr!!!

09:35 Spindelmannen

10:00 Inför Bingolotto

10:05 Tipsmorgon

10:25 Lokal-TV

11:10 Tre Kronor

12:00 Ingenting är omöjligt

12:55 Parlamentet

13:40 CBS 60 Minutes

14:30 Veckans NHL

15:00 Tipslördag Studio

15:03 Trav: Vinnare!

15:30 Tipslördag Studio

16:00 Tipslördag

16:45 Tipslördag Studio

17:00 Tipslördag

17:45 Tipslördag Studio

17:58 Trav: Vinnare!

18:20 Tipslördag Studio

18:23 Keno

18:30 Nyheterna

18:55 Vädret

19:00 Bingolotto

19:35 Inför Emmas kök

19:40 Bingolotto

20:15 Inför Äntligen hemma

20:20 Bingolotto

21:00 Always

22:00 Nyheterna och Vädret

22:15 Always

23:30 filmXtravaganza

 
Kanal 5

08:00 Barnprogram: Delfy

08:30 Barnprogram: Dog City

09:00 Snurre Sprätt och hans glada gäng

10:00 Batman

10:30 Djurkul!

11:00 The Pepsi Chart

13:10 Björnligan

15:10 Star Trek

16:10 Babylon 5

17:05 I Coopers klass

17:35 Fresh Prince i Bel Air

18:05 Pacific Blue

19:00 Lois och Clark

20:00 Ögonvittnen

21:00 Jack Reed: En av våra egna

22:50 Nemesis – den yttersta hämnden

00:40 Pluton B i Vietnam

01:35 På farligt uppdrag

02:35 Natt över Stockholm

TV6

16:00 Golf: Dubai Desert Classic

19:00 Kung Kobra

20:00 Vinnare och förlorare 2:2

21:00 Tuff Turf

23:00 Nash Bridges

TV4+

Tablå saknas

TV8

18:30 Turistfällan

19:00 Vinets härligheter

19:25 Den italienska festen

20:00 Rock and roll

20:50 Mästerverk

21:00 Det motsatta könet

21:50 Andra världskrigets hemligheter: Förstörelse av tysk

22:40 Korsfararna

23:30 Maffia: Igår, idag ochimorgon

Tablå saknas

ZTV

13:00 Musik

13:50 Veckans hitvarning

14:00 Musik

15:00 Board Wild: Snowboard i Kalifornien

15:30 Kära Susan

16:00 Veckans hitvarning

16:10 ZTV Nytt: Veckan som gått

17:00 Tullhus 2 veckans bästa

17:55 Veckans hitvarning

18:00 Tullhus 2 - veckans bästa forts

18:55 Tryck till

19:40 ZTV Nytt Special: Midem - 99, Det svenska musikundret

20:10 Toppen

21:10 Långfilm: Press-stopp!

23:05 Veckans hitvarning

23:15 Långfilm: The Funhouse

00:50 Veckans hitvarning

00:55 Musik

TV400

Tablå saknas

TV4 Sport Xtra

Tablå saknas

 
SVT24

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

 

Tablå saknas

SF Kanalen

Tablå saknas

C More First

Tablå saknas

Canal+

05:30 Angus

07:00 Maskernas kung

08:40 En resa under jorden

09:30 Agent Freddie - I hans majestäts hemliga tjänst

10:40 The Pest

12:00 Batman och Robin

14:00 En fiende ibland oss

15:50 Premier League: Charlton - Liverpool

18:10 Bio

18:35 Björk

20:00 South Park - Ebert Should Lay off the Fatty

20:30 Absolut makt

22:30 Larry Flynt - skandalernas man

00:35 Fade to Black

TV1000

06:00 Min andra familj

08:00 Lucky Luke - västerns tuffaste cowboy

09:15 Lucky Luke - Mama Daltons revansch

10:30 Pass för mig

12:00 Raggargänget

13:45 Skuggspel

16:00 Löftet

18:00 Metro

20:00 Djävul i en blå klänning

21:45 Barb Wire

23:30 Boxning: Knockout Live!

Tablå saknas

Tablå saknas

07:00 Eureekas drömslott

07:30 Allegras fönster

08:00 Hey Arnold

08:30 Rugrats

09:00 Busiga bävrar

09:30 AAAhh!!! Riktiga monster

10:00 Katthund

10:30 Vilda familjen Thornberrys

11:00 Kablam

11:30 Clarissa

12:00 Renford rejects

12:30 The journey of Allen Strange

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

godare.se

Tablå saknas

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll