TV-tablå från den 4 April 1998

SVT1

07:30 Villgott

07:35 Värsta, bästa vänner!

07:50 Våran gård

08:00 100 kilo godis

08:02 Koki

08:10 Richard Scarrys äventyrsvärld

08:30 Vargar, häxor och jättar

08:45 Fickuret

09:05 Rockos moderna liv

09:30 Hjärnkontoret

10:00 Samiska barnprogram: Sofi och luffaren

10:15 För barn - på finska: Juttu

10:30 Barnprogram: Hej små knattar!

11:00 Ekg

11:30 URsvenska

12:00 Teknik för nyfikna

12:15 Lilla Löpsedeln

12:30 Språka på persiska

12:50 Språka - Zdravo

13:10 Språka - på turkiska

13:30 Mosaik

14:20 Centrum

15:10 Sten på sten - år efter år

15:25 Dokumentären: Fersen, kärleken och döden

16:10 Änglar eller banditer

17:10 Sångfåglar

17:55 Lena Nyman och Per Myrberg 1989

18:00 Sesam

18:30 Beppes godnattstund

19:00 Feber

19:30 Vi fem

20:00 Tequila!

21:00 Aktuellt

21:15 Antikrundan

22:15 Bildjournalen

23:15 Rockopop

00:15 Mitt i naturen - film

SVT2

08:05 Livslust

08:30 Gröna rum

09:00 Aspegren mitt i maten

09:30 Plus

10:00 Mitt i naturen

10:30 Latitud

11:00 Teckenlådan

11:15 DövVärlden

11:30 Bra att veta

11:45 Nyhetstecken

12:30 Taxi

13:00 Det vete katten

13:30 Trafikmagasinet

14:00 Så ska det låta!

15:00 SM final i volleyboll

17:00 Lördans

17:45 Lotto

17:55 Helgmålsbön från Stala på Orust

18:00 Aktuellt

18:15 Skåpet

18:45 På tu man hand

19:15 Sportnytt

19:30 Rapport

20:00 En annan värld

20:55 Äntligen har han tid!

21:00 Dödens fält

23:20 Rapport

23:25 Göteborg Horse Show

00:25 Rederiet

01:10 Äventyr

TV3

16:55 Simpsons

17:20 Nya låt kameran gå

18:20 Sabrina: Tonårshäxan

18:50 TV3 Direkt

19:00 Roliga timmen

20:00 Kära Susan

20:30 Våra värsta år

21:00 Premiär: Vaduvill!

22:00 Älskade Lotten

22:30 TV3 Direkt

22:40 Mo'Money

00:15 Baywatch Nights

TV4

08:00 Lattjo lajban Lördag

09:10 Spindelmannen

09:40 Inför Bingolotto

09:45 Inför Vinnare!

10:05 Lokal-TV

10:50 Sverige runt

11:05 Stora pengar och nya ideér

11:20 De lärde i Lund

11:40 Musik Sverige runt

12:00 Kalla fakta

13:20 Sista delen: MASH

13:50 Åsa-Nisse slår till

15:15 Sista delen: National Geographics värld

16:45 Veckans NHL

17:15 Trav: Vinnare!

18:23 Keno

18:30 Nyheterna och Vädret

18:45 Bingolotto

19:25 Inför Emmas hus

19:30 Bingolotto

20:10 Inför Hockeykväll med Fyran

20:15 Bingolotto

21:00 Final Cut

22:00 Nyheterna och Vädret

22:15 Final Cut

23:05 Xtravaganza

23:35 Robocop

 
Kanal 5

08:00 Barnprogram: Delfy

08:30 Barnprogram: Dog City

09:00 Barnprogram

10:00 Djurkul!

10:30 Pappas små stjärnskott

12:10 Slave of Dreams

16:05 Star Trek

17:05 Mission Impossible

18:05 MacGyver

19:05 Pacific Blue

20:00 She's Having a Baby

22:00 Ronnys Rullar

22:10 Tunnel Vision

00:00 Den sista ninjan

01:50 På farligt uppdrag

TV6

18:00 I ormens grepp

19:00 Bergsgorillan

20:00 Den ryska björnens rike: Centralasiens stora öken

21:00 Eve of destruction

22:35 Närbild: Pamela Andersson

23:00 Swift

TV4+

Tablå saknas

TV8

18:00 Smartast i veckan

19:00 Århundradets romanser: Douglas Fairbanks och Mary Pick

19:30 Mat - Havets rikedomar!

20:00 Reseäventyr: Den djärve globetrottern

20:50 Mästerverk

21:00 Drömmarnas boulevard:Drömfabriken

21:25 Dokumentär Vatikanen

22:20 Frosts favoriter

23:10 Sportdokumentär

00:00 Vetenskapspolisen

Tablå saknas

ZTV

16:00 Veckans hitvarning

16:05 Musik

16:30 Efter plugget

17:00 Västmannagatan 44 A veckans bästa

18:00 Veckans hitvarning

18:05 Västmannagatan 44 A veckans bästa forts

19:00 Edge

19:30 Bambola

20:15 The Fast Show

20:45 Hemma hos Bingo

21:30 I skuggan av ett brott Amerikansk thriller från 1987

23:20 Månbas Alfa

00:15 Swedish Dance Chart

TV400

Tablå saknas

TV4 Sport Xtra

Tablå saknas

 
SVT24

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

 

Tablå saknas

SF Kanalen

Tablå saknas

C More First

Tablå saknas

Canal+

18:00 I ormens grepp

19:00 Bergsgorillan

20:00 Den ryska björnens rike: Centralasiens stora öken

21:00 Eve of destruction

22:35 Närbild: Pamela Andersson

23:00 Swift

TV1000

06:00 Kärlekens fyrverkeri

08:00 Barnprogram Lapitch – den lilla skomakaren

09:30 Vinterviken

11:30 Törnfåglarna: de förlorade åren

13:00 Kärlek i Hollywood

14:00 The Daytrippers

16:00 Barnprogram Astrid Lindgren-timmen

17:00 I kväll Mupparna!

17:30 Simpsons

18:00 Rädda Willy 2

19:45 Premiär Filmmagasinet Widescreen

20:00 Premiär Sånt är livet

22:15 Dödskyssen

00:00 Premiär Tusen och en natt

Tablå saknas

Tablå saknas

07:00 Eureekas drömslott

07:30 Trillingarna

08:00 Allegra's window

08:30 Rugrats

09:00 Rockos moderna liv

09:30 AAAhh!!! Riktiga monster

10:00 Mother Goose och Grimmy

10:30 Space cases

11:00 Wishbone

11:30 Clarissa

12:00 Pete och Petes äventyr

12:30 The Ren och Stimpy show

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

Tablå saknas

godare.se

Tablå saknas

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll