TV-tablå för idag

SVT1

07:00 Solens mat

07:30 Solens mat

08:00 Curling: VM damer

11:00 Engelska Antikrundan

12:00 Sverige!

12:30 Quincy

13:15 Quincy

14:05 Svenska tv-historier

14:35 Kulturen

15:00 UEFA Euro 2020: Vägen till EM

SVT2

10:00 Gudstjänst

10:45 Anna Netrebko - konserten i Tokyo

12:15 Anna Netrebko i Adriana Lecouvreur

14:35 15 minuter från Sápmi

14:50 Teckenspråksartisterna i Mello

15:05 Playboykaninen - så kom den till

16:00 Rapport

16:05 Möte med - Puhuthaan

16:20 Naturdagboken

16:30 Politikbyrån

TV3

06:50 Mad About You

07:25 Mad About You

07:55 Will & Grace

08:25 Will & Grace

08:55 The Real Housewives of Atlanta

09:55 The Real Housewives of Melbourne

11:20 Top Chef Jr.

12:20 Top Chef Jr.

13:15 Duellen

14:50 Will & Grace

TV4

07:00 Dr Phil

07:55 Nyhetsmorgon

11:30 Let's Dance

12:55 Let's Dance - röstningsprogram

13:20 Robinson

13:50 Prince Philip: A Royal Life

14:50 Världens viktigaste kväll (Humorgalan 2021)

16:50 Sveriges yngsta mästerkock

17:55 Keno

18:00 Bingolotto

 
Kanal 5

06:50 My 600-lb Life

07:35 My 600-lb Life

08:30 Vägens hjältar

09:35 Vägens hjältar

10:35 Vägens hjältar

11:40 Havets hjältar

12:45 Ullared

13:50 Sommaren med släkten

14:30 Allsvenskan 2021

17:05 Ensam i vildmarken

TV6

06:30 Impractical Jokers

07:00 Impractical Jokers

07:30 Superstore

08:00 Marlon

08:30 Man With a Plan

09:00 Buffy the Vampire Slayer

10:00 Buffy the Vampire Slayer

11:00 Buffy the Vampire Slayer

12:00 Counting Cars

13:00 Counting Cars

Sjuan

07:00 Big Brother Sverige

08:00 Garden Rescue

09:00 Garden Rescue

10:00 Världens häftigaste tårtor

10:30 Världens häftigaste tårtor

11:00 Shakespeare & Hathaway: Private Investigators

12:00 Shakespeare & Hathaway: Private Investigators

13:00 Poirot

15:00 Bomb Girls

16:00 Mord och inga visor

TV8

06:25 Escape to the Country

07:25 The Sweetest Heart Film

09:15 Bones

10:15 Bones

11:15 NCIS

12:15 NCIS

13:15 Midsomer Murders

15:30 Midsomer Murders

17:40 Father Brown

18:40 Father Brown

Kanal 9

06:25 Wheeler Dealers

07:10 Fast N' Loud

08:00 Gold Rush

09:00 Deadliest Catch

10:05 Wheeler Dealers

11:10 Property Brothers

12:10 Salvage Hunters

13:20 Wheeler Dealers

14:25 Ullared

15:30 Highway Cops

TV10

07:05 Time Team America

08:15 The Guild Garage

08:50 The Guild Garage

09:20 The Guild Garage

09:55 Pawn Stars

10:20 Pawn Stars

10:50 Pawn Stars

11:20 Pawn Stars

11:50 Pawn Stars

12:20 Pawn Stars

TV11

06:50 Caribbean Life

07:15 De unge mödre

08:00 House Hunters

08:25 House Hunters

08:55 Long Island Medium

09:25 Long Island Medium

09:55 My Lottery Dream Home

10:25 My Lottery Dream Home

10:55 My Lottery Dream Home

11:25 Home Town

TV12

07:55 Teknikens under

09:00 Akuten 24/7

10:00 Police Interceptors

11:00 SOS – Nattens hjältar

12:00 Trav: V64 Direkt

14:30 V75 Direkt

17:30 Vinnare: V75

18:00 Ishockey: Hockeyallsvenskan Slutspel 2021 Studio (före)

18:25 HockeyAllsvenskan Slutspel

20:50 Ishockey: Hockeyallsvenskan Slutspel 2021 Studio (efter)

 
SVT24

21:00 Curling: VM damer

00:00 Jakten på Lasermannen

Kunskapskanalen

09:00 UR Samtiden

15:00 Övergivna rum

15:20 Alzheimer i familjen

16:20 Vår kodade värld

17:10 Fraktfartyg i Arktis

17:55 Dox

19:25 Fantastiska uppfinningar

20:15 Djurens ålderdom

21:00 Monster

21:55 Afrika med Ade Adepitan

Discovery channel

06:25 Rob Riggle: Global Investigator

07:10 How Do They Do It?

07:45 How Do They Do It?

08:15 Baggage Battles

08:45 Baggage Battles

09:15 Baggage Battles

09:45 Baggage Battles

10:15 Mega Shippers

11:20 Mega Shippers

12:25 Mega Shippers

Animal Planet

06:48 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet

07:36 Treehouse Masters

08:25 Dogs 101: New Tricks

08:50 Dogs 101: New Tricks

09:15 Pit Bulls & Parolees

10:05 Crocodile Hunter

10:55 Crikey! It's the Irwins

11:50 Tanked

12:45 Tanked

13:40 The Bronx Zoo

Barnkanalen

06:10 Alfons Åberg

06:25 Greta Gris

06:30 Louie & Yoko bygger

06:35 Pirata & Piloto

06:45 Biet Maya

07:00 Hej Jycke

07:05 Lilla prinsessan

07:15 Tripp och Tropp upptäcker djur

07:20 Kiri & Lou

07:25 Pyjamashjältarna

Disney Channel

06:25 Big City Greens

06:40 Big City Greens

06:50 Tangled: The Series

07:15 Disney Fam Jam S1

07:40 Disney Fam Jam S1

08:05 Disney Fam Jam S1

08:30 Disney Fam Jam S1

08:55 Disney Fam Jam S1

09:20 101 Dalmatian Street

09:35 Miraculous Tales Of Ladybug & Cat Noir

TV4 Fakta

07:00 Veterinären på Bondi Beach

07:30 Veterinären på Bondi Beach

08:00 Djurskyddarna

09:00 112 - på liv och död

10:00 112 - på liv och död

11:00 Helikopterakuten

12:00 Helikopterakuten

13:00 Helikopterakuten

14:00 Helikopterakuten

15:00 Helikopterakuten

TV4 Guld

07:35 A Million Little Things

08:30 Emmerdale

09:00 Emmerdale

09:30 Emmerdale

10:05 Emmerdale

10:30 Emmerdale

11:00 Skål

11:30 Skål

12:00 Frasier

12:30 Frasier

 
TV4 Film

08:25 Legally Blonde

10:25 Miss Pettigrew Lives for a Day

12:25 Love & Glamping

14:05 The Kids Are All Right

16:25 Mother's Day

18:45 G - som i gemenskap

21:00 Sällskapsresan

01:50 Everything Must Go

SF Kanalen

07:05 Lilla Jönssonligan på styva linan

08:45 Karlsson på taket - Världens bästa Karlsson

10:20 Patrik 1,5

12:00 Arn – Riket vid vägens slut

14:05 SOS - en segelsällskapsresa

15:50 Hata Göteborg

17:15 Kontorstid

19:00 Kocken

20:50 Star File (Short)

20:55 Star File (Short)

C-more First

08:15 Rosa: The Movie

09:40 Klara

11:05 A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

12:30 SamSam

13:45 Pokémon: Detective Pikachu

15:30 Furry Vengeance

17:00 The Secret Life of Pets 2

18:25 Barn

21:00 Polaroid

22:25 Annabelle Comes Home

C-more Hits

08:50 Kalle Blomkvist - Mästerdetektiven lever farligt

10:15 The Lego Movie 2: The Second Part

12:00 Hustlers

13:50 Celle que vous croyez

15:25 Star File (Long)

15:40 Yesterday

17:35 Pavarotti

19:25 We Need to Talk About A.I.

20:50 Screened Out

22:00 Gisaengchung

C-more Series

06:40 The Office (US)

07:00 Enkelstöten

07:45 Penny on M.A.R.S.

08:10 Penny on M.A.R.S.

08:30 Penny on M.A.R.S.

08:55 Penny on M.A.R.S.

09:20 The Office (US)

09:40 The Office (US)

10:00 The Office (US)

10:20 The Office (US)

C-more Stars

08:20 Adaptation

10:15 Rosie

11:40 Mon chien Stupide

13:25 Weathering with You

15:15 Drømmebyggerne

16:35 Dem Horizont so nah

18:30 Cats and Peachtopia

20:00 Jay and Silent Bob Reboot

21:45 Downton Abbey

01:15 After the Wedding

MTV

07:05 MTV Breakfast Club

09:45 World Stage 2017

10:30 Teen Mom OG

11:15 Teen Mom OG

11:55 Teen Mom OG

12:35 Game of Clones

13:20 Game of Clones

14:00 Game of Clones

14:40 Game of Clones

15:20 Teen Mom OG

Nickelodeon

06:15 44 Katter

06:25 44 Katter

06:40 Alvinnn!!! och Gänget

07:00 Alvinnn!!! och Gänget

07:25 Henry Danger

07:50 Henry Danger

08:15 Familjen Thunderman

08:35 Familjen Thunderman

09:00 SvampBob Fyrkant

09:15 SvampBob Fyrkant

Eurosport

07:29 Curling: VM i Calgary

09:30 Curling: VM i Calgary

10:28 Magasin,All Around

11:00 Formel E, VM

11:57 Cykel: World Tour - Giro d'Italia

12:35 Cykel: World Tour - Giro d'Italia

17:15 Cykel: Volta ao Algarve

18:30 Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Madrid

20:29 Magasin,ATP Uncovered

21:00 Curling: VM i Calgary

Sportkanalen

07:05 Sportmästarna

07:30 Sportmästarna

08:00 Sportmästarna

08:25 Sportmästarna

08:50 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

09:00 NBA

11:25 SK Höjdpunkter (slingan+tablå idag)

12:00 Freeride World Tour

12:30 La Liga Show

13:00 La Liga World

Axess TV

07:45 Axess föredrag om geopolitik

08:10 Tutankhamun: Life, death and leagcy.  Produktion: BBC 2019

09:00 Egypt’s golden empire

10:00 The flu that killed 50 million

13:50 Axess föredrag om geopolitik

14:10 Axess föredrag om geopolitik

14:30 Legendary bathhouses

15:00 Krøniken

16:00 Great Commanders

16:45 Ibex – Icon of the Alps

TLC

06:25 Cake Boss

06:50 Cake Boss

07:15 Cake Boss

07:40 Cake Boss

08:10 Cake Boss

08:35 Cake Boss

09:05 Counting On

10:05 Counting On

11:10 Counting On

12:15 My 600-lb Life

National Geographic

07:00 Wicked Tuna

08:00 Brain Games - Hjärnans illusioner

08:30 Brain Games - Hjärnans illusioner

09:00 Car S.O.S

10:00 Det bästa av Haverikommissionen

11:00 Det bästa av Haverikommissionen

12:00 Nordkorea inifrån med Michael Palin

13:00 Nordkorea inifrån med Michael Palin

14:00 Nordkorea: Kim-dynastin

15:00 Haverikommissionen

Travel Channel

07:00 Bizarre Foods America

08:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

09:00 Codes and Conspiracies

10:00 Codes and Conspiracies

11:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

12:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

13:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

14:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

15:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

16:00 Bizarre Foods with Andrew Zimmern

History Channel

06:55 The Curse of Oak Island

08:40 Forged With Steele

09:10 Forged in Fire

10:10 Forged in Fire

11:05 Salvage Kings

12:05 Mountain Men

13:05 Counting Cars

14:05 The Trump Dynasty

16:05 American Pickers

17:00 American Pickers

godare.se

06:25 Simply Italian - Michaela Chiappa

06:55 The Wine Show

08:15 Godare Mix

08:35 Markiz Inspirerar

08:50 Veganskt på grillen

09:10 The Perfect Serve

09:40 Water Heart Food

10:20 Travel, Cook, Repeat with Curtis Stone

10:50 Donal's Asian Baking Adventure

11:15 Simply Italian - Michaela Chiappa

© 2021 Fredrik M Andersson | besök även domänkoll och bensinkoll